ANGEL OD TICHOLOVCE

"ANDĚLKA"

 

ČLP/GR/9391

www.K9data.com

* 13.10.2004 - † 8.6.2005

Andělku jsme dostali od Ježíška 24. 12. 2004. Byla to strašně hodná a milá fenečka. Prostě láska na první pohled. Přála jsem si Andělku uchovnit, aby mohli mít s Danem štěňátka. Proto na jaře roku 2005 jsem začala s Andělkou pilně cvičit na zkoušky – OVVR, na které jsem měla jet do Albeře.


Také jsem se s ní zúčastnila dvou výstav:

7.5.2005 Třeboň – speciální výstava KCHLS – třída dorostu – nadějná – rozhodčí pí. Poláková (CZ)

28.5.2005 Konopiště – klubová výstava RK CZ – třída dorostu – velmi nadějná – rozhodčí Mrs. Sigrid Holzer (Rakousko)

No a to je vše, bohužel více jsme spolu nestihly, a ani nemohly. Andělka se 8. června 2005 otrávila prudkým jedem carbofuranem.


A jak se to všechno přihodilo?

Tohoto osudného dne jsem šla v podvečer se svým synem Honzou vyvenčit Andělku a Dana na nedalekou louku cca 200 m od domu. Součástí té louky, jsou dva malé rybníčky. Oba psi dostali volnost, aby se mohli proběhnout. Andělka zaběhla k jednomu rybníku a našla tam slepičí vejce, které okamžitě sežrala. Po chvíli jsme se začali ubírat k domovu, když v tom Andělka náhle začala podivně pobíhat ode mne k synovi, točila se do klubíčka a koukala na mě těma krásnýma očima a jakoby mi říkala „prosím pomoz mi“ ! Během 15 minut jsme byli s Andělkou u veterináře v Přešticích. Pan doktor se snažil, jak mohl, ale zachránit se mu ji nepodařilo. Andělka sežrala slepičí vejce, které bylo propíchnuté a plné prudkého jedu carbofuranu. Ale to jsem v tuhle chvíli ještě nevěděla. Andělku museli odvést do Plzně na pitvu a vše ohlásit Policii ČR.

Druhý den jsem šla sama provést obhlídku ostatních rybníků v obci. U dalšího rybníka jsem našla dvě slepičí vejce, na kterých jsem viděla, že mají napíchnutou skořápku. Tato vejce byla umístěna u železného výběhu pro divoké kachny. Ihned jsem volala linku 158. Také přijela  televize NOVA.

Pan policajt přijel, a i když jsem do telefonu říkala co jsem našla, vůbec se nenamáhal si na vejce něco přinést. Můj bratr mu proto musel sám poskytnout papírový karton od vajec. A nebýt televize NOVA, možná by neprovedl ani žádné šetření na místě (foto apod.).

Pan policajt se mi také ptal, jestli jsem měla své psy uvázané na vodítku. Říkala jsem, že po cestě ano, ale na louce jsem je vypustila. A on na to, prý ať se nedivím, že mám mít psy uvázané. A bylo to.

Takže vážení, až půjdete na procházku se svými dětmi, mějte je uvázané a u nohy. Protože, jak mi bylo později řečeno, kdyby se těch otrávených vajec dotklo dítě, mohlo by to být pro něj fatální. Jed to je tak silný, že stačí jen dotek a látka se šíří přes kůži.

A jak to všechno dopadlo?

Od Policie ČR jsem dostala oznámení, že věc je odložena. Pátrání po pachateli trvá !

Z Analytické laboratoře Plzeň, s.r.o.jsem obdržela výsledek patoanatomického vyšetření ve kterém stálo – akutní oběhové selhání v důsledku otravy carbofuranem (specialita Furadan).

A co říci závěrem?

Není nic horšího než pocit bezmoci, proti které nelze bojovat, nebo opravdu velmi těžko a proto přeji všem milovníkům psů, aby se Vám nikdy nic podobného nestalo.Andělko moje, navždy zůstaneš v mém srdci a nikdy na tebe nezapomenu. Tvoje panička.