Archiv událostí, které se týkají mých milovaných psů = naší chovatelské stanice.

I přesto, že našeho prvního psa s PP Daníka (Dandy Golden Prestige) jsme si přivezli v roce 2001, tak tyto stránky jsou vytvořeny až od roku 2005, kdy do naší rodiny přibyla fena Martička (Blue Martha Santana Golden).

Kliknutím na nadpis se otevře výpis událostí z daného roku.


ROK 2016

Tento rok byl pro mě hodně emočně zátěžový. V září nás opustil ve věku 15 let a 8 měsíců můj milovaný Daník. V dubnu jsem musela nechat odejít našeho skvělého kocoura Jarouše, který byl součástí naší smečky.

Plánovaná poslední štěňátka od Saši bohužel nevyšla.

Ale abych tu jen nefňukala. Bylo také dobře a velkou radost mi opět dělaly moje odchovy a to nejen tím, že jezdily po výstavách a zkouškách, ale především tím, že dělaly a dělají radost u vás doma a dáváte jim péči a lásku, kterou si opravdu zaslouží. Za to vám všem patří moje VELKÉ DÍKY!!!

Darwin splnil poslední výstavní podmínku k udělení titulu českého šampiona krásy.

Darwin se stal čekatelem polského šampiona krásy - V1, CWC, Nejlepší dospělý pes, BOS

Deny se stal na MVP Intercanis Brno čekatelem mezinárodního šampiona krásy - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG1

Deny, Meggie a Honey byli vyšetřeni na dědičnost očních chorob a kůže a jejich testy dopadly víc než dobře - PRA-prcd, GR-PRA1, GR-PRA2 - NORMAL a ICT-A - Carrier.

Deny se zúčastnil 5. klubových loveckých zkoušek - 2x vodní práce a 3x podzimní zk. a získal 4x 1. cenu a 1x 3. cenu, 1x CACT, 2x res. CACT, - stává se tak čekatelem titulu českého šampiona práce.

Meggie se stala čekatelkou titulu slovinského šampiona krásy - Výborná 1, CAC, BEST FEMALE, BOB

Fenky z vrhu E - Elis má skvělé výsledky RTG - DKK 0/1 a DLK 0/0 a Emily také - DKK 0/0 a DLK 0/0 !!!

Honey splnila všechny podmínky nutné k uchovnění a stala se chovnou fenou.

Moje Andělka dělala radost v domovech pro seniory. Také jsme spolu makaly na klubových zkouškách a byla moc šikovná. Některé zkoušky vyšly lépe, jiné hůře, ale tak to na zkouškách chodí - podzimní zkoušky 4x a vodní práce - 2x.

Když to tak shrnu, tak toho nebylo zrovna málo a to jsem všechny události nevypisovala podrobně. Je to jen tak v kostce :)

Poslední ohlédnutí za rokem 2016 je za mnou a teď už jen hledět dopředu, neotáčet se a těšit se co nám nový rok 2017 přinese. Věřím, že všechno dobré.

ROK 2015

Velkou radost mi dělaly odchovy. Andělka, Darwin a Deny tento rok splnili všechny podmínky, které jsou nutné k uchovnění. Všichni tři mají v PP kulaté razítko z plemenné knihy - CHOVNÝ PES!

Na začátku července jsme přivítali Saši štěňátka - vrh E.

ROK 2014

Marta musela na operaci zánětu dělohy, ale vše dobře dopadlo. Saša porodila 7 krásných štěňat - vrh D. Z tohoto vrhu u nás doma zůstala fenečka Andělka. Velkou radost mi dělaly odchovy, především Cathy a Meggie z vrhu C. Na výstavách se parádně umisťovaly. Cathy je lovecky vedena. Meggie je chovná fena a Cathy má podmínky splněny.

ROK 2013

Tento rok byl především ve znamení Saši prvních štěňat - vrhu C. Také splnila všechny podmínky k udělení titulu Polský šampion krásy.

ROK 2012

V dubnu obě holky Marta a Saša úspěšně složily canisterapeutické zkoušky. V září Saša udělala v 1. ceně podzimní zkoušky a v Polsku si rozdělala čekatelství na polského šampiona krásy. V říjnu opět Saša složila lesní a barvářské zkoušky v 1. ceně. V Polsku se Saše zadařilo i v listopadu - V1 CWC.

ROK 2011

V červnu jsem odvedla na zkouškách z vodních prací labradorku Roksy v 1. ceně. V září Saša úspěšné složila Ověření vlohových vlastností retriever. A na konci roku jsem se Sašou zkusila výstavu v Polsku, kde skončila na 2. místě se známkou výborná.

ROK 2010

V lednu jsme jely s Terezkou a Katkou do Maďarska pro naší novou členku rodiny Sašu. Na tenhle výlet vzpomínám dost často a hodně ráda. I tento rok byl především ve znamení výstav. Martička zabodovala na Klubové výstavě na Konopišti (RK CZ), kdy si od rozhodčího z Anglie právem zasloužila V1 CAC. A v říjnu se Marta zúčastnila dvoudenních zkoušek - lesních a barvářských, z kterých si odvážela 2x 1. cenu a titul CACT, res. CACT a Vítěz zkoušek. V listopadu se pak ještě zúčastnila podzimních zkoušek také v 1. ceně. V prosinci nám Ježíšek narodil negativní výsledky Saši kloubů.

ROK 2009

Přivítali jsme vrh B (pět pejsků), které Martička přivedla na svět v dubnu. A v září už jedeme na klubové podzimní zkoušky do Ejpovic (1. cena), které tak trochu bereme jako trénink na všestranné zkoušky a jedeme na ně o měsíc později do Capartic (OMS Domažlice). Marta všestranné zkoušky došla ve 3. ceně a stává se z ní univerzálně upotřebitelný lovecký pes "U".

ROK 2008

V květnu Martička přivedla na svět 7 krásných štěňátek - vrh A. Jsem šťastná. A na podzim už Marta zkouškuje a získává titul CACT na lesních zkouškách a tím pádem se z ní stává čekatel titulu český šampion práce. Další zkoušky, které složila v 1. ceně jsou barvářské zkoušky.

ROK 2007

S Martou jezdíme po výstavách. Na Speciální výstavě retrieverů (KCHLS) Marta získává V1 CAC a stává se tak čekatelem titulu český šampion krásy. Tento rok je Martička uchovněná u KCHLS. Daník složil v 1. ceně speciální zkoušky z vodních prací retrieverů od RK CZ. Také Martička složila svoje první vyšší lovecké zkoušky - Podzimní zkoušky. Poznáváme naše kamarády Katku a Daggiho.

ROK 2006

Velký rok pro naší oficiálně zaregistrovanou Mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici - Golden Martha. Martička podstoupila povinné RTG kyčlí a loktů s negativním výsledkem. Jezdily jsme s Martou po výstavách na kterých si vedla výborně. Obě jsme se učily, jak vystavovat a jak být vystavována. Marta udělala zkoušky OVVR, díky kterým se o kousek přiblížila k mým prvním a vysněným štěňátkům. Daník úspěšně a v 1. ceně absolvoval zkoušku přinášení retrieverů a dostal se až do rozstřelu.

ROK 2005

Rok smutných, ale i šťastných událostí a rozhodnutí. V červnu nám umřela skoro 8. měsíční fenka Angel. V srpnu jsem si přivezla Martičku a Daníka si přála uchovnit a vůbec jsem nevěděla, jak na to. S Daníkem jsem začala až v srpnu vodními pracemi, následovaly zkoušky lesní a barvářské. Mezi zkouškami výstavy a v prosinci měl Daník v průkazu původu razítko - chovný pes!