Náš první retrívr - Daník

V roce 2001 jsme si domů přivezli našeho prvního zlatého retrívra, mého milovaného Daníka (Dandy Golden Prestige). Byl zlatý nejen barvou srsti, ale měl i zlaté srdce. Daník odešel za Duhový most 19. 9. 2016 v 15. letech a 8. měsících. Byl to úžasný pes, na kterého nejde zapomenout natož ho nahradit. V mém srdci stále žije

Můj sen byl založit chovatelskou stanici a mít alespoň jednou v životě štěňátka.

Angel

A tak nám Ježíšek v roce 2004 přinesl fenku Angel od Ticholovce. S Daníkem byli správná dvojka a já měla velkou radost, že jsou to parťáci. Radost však netrvala dlouho a Angel 8.6.2005 tragicky zemřela. Bylo to malé štěňátko, které si nezasloužilo umřít. Angel, je mi moc líto, že jsem tě nedokázala ochránit a nemohla pomoct. S láskou na tebe vzpomínám

Cesty osudu jsou však nevyzpytatelné.

Martička

Angel odešla, aby k nám v roce 2005 mohla přijít Martička (Blue Martha Santana Golden).

Ona můj sen naplnila. A já byla šťastná.

Martička odešla za Duhový most 4.4.2018 v nedožitých 13. letech. V mém srdci navždy žije a nikdy na ní nezapomenu. Ona byla zakladatelka naší chovatelské stanice a vděčím jí za mnoho. 

Chovatelská stanice

V roce 2006 byla zapsána do registru chovatelských stanic ta naše - Golden Martha, která, jak už jste si všimli, se jmenuje po mojí lásce Martičce.

Vysněná štěňátka

Marta přivedla na svět 13 štěňat – vrh "A" a "B". A jak už to v životě bývá, tak nezůstalo jen u dvou vrhů a dvou psů :)

Saša

V lednu roku 2010 jsme jeli do Maďarska pro naší novou členku rodiny Sašu (Velvet Charm Supreme Star). Saša měla třikrát štěňátka.

Andělka

V roce 2014 z vrhu "D" doma zůstala fenka Andělka (Diamond Angel Golden Martha). Andělka je zatím nemladší člen naší smečky :

Jsou dvě -  Saša a  Anděla

V současné době mám doma dvě  feny Sašu a její dceru Andělku. Moje feny jsou všude tam, kde jsem já (my). Chovatelská činnost pro mě rozhodně není výdělečnou činností. Moji psi a vše, co s nimi souvisí, je pro mě krásný koníček a také tak se psy zacházím. Nemám ve vlastnictví více pejsků, než kolik jsem schopna sama zvládnout. Tak, aby měli dostatek pravidelného pohybu a péče, který každý z nich individuálně potřebuje.

Přestože se snažím se psy cvičit, pracovat, vystavovat je, všechny tyto záležitosti beru jako bonus navíc. Jako něco, co mi umožňuje trávit čas, jak jsem si sama zvolila a jak to mě a moje psy baví.

Díky mým psům – Daníkovi, Angel, Martičce, Sašce a Andělce jsem poznala spoustu lidí, se kterými bych se jinak nikdy neměla šanci setkat, zažila jsem spoustu krásných chvil..... Díky nim dělám věci, o kterých bych dříve ani nepřemýšlela.

Toto bych nemohla mít a prožívat, kdybych neměla velkou oporu především v mojí rodině – v manželovi a dětech a v jejich svaté trpělivosti se mnou. Velkou podporou je také moje mamka, která je většinou se mnou na všech akcích a drží mi pěsti a vždy má v zásobě nějakou tu svačinku a stará se o psy, když já nejsem doma.

Psi jsou moje velká životní láska, jsou to ti nejlepší kámoši na světě, jsou to právoplatní členové naší rodiny. Přeji jim moc zdraví.

Možná se Vám zdá, že používám příliš mnoho superlativů, jenže ONI si to právem zaslouží.

Jsem členkou Klubu chovatelů loveckých slídičů a Retriever klubu CZ.

Všechny psy jsem vždycky měla a mám registrované u Klubu chovatelů loveckých slídičů (KCHLS).