Deníček štěňátek

Psi: Eddie Star, Eiffel Star, Elwis Star, Erwin Star

Feny: Emily Star, Epril Star, Evelyn Star

ČLP/GR/17557-17563

RODOKMEN ŠTĚŇAT

INFO O RODIČÍCH

Fotogalerie + Videa

1. týden | 2. týden | 3. týden | 4. týden | 5. týden | 6. týden | 7. týden | 8. týden

7.9.2015 - Štěňátka dělají radost v nových domovech

a já moc děkuji za to, že jste si pro ně přijeli právě vy - skvělí, spravedliví a báječní páníčci a přeji všem krásné chvíle strávené s těmi nejlepšími kámoši, kterým je váš zlatý retrívr - Epril, Evelyn, Emily, Eiffel, Eddie, Elwis a Erwin.

Je mi smutno. Však dva měsíce se štěňátky je dlouhá doba a nejde si je nechat, potřebují svoje rodiny, které je budou milovat, vychovávat, cvičit........ Budu se těšit na nové zprávy o štěňátkách z nových domovů a na fotky. Díky moc všem těm, kteří už mi zprávy a fotky posílají ! Hned je mi lépe :)

Štěňátka moje, moc na vás myslím a přeji všem krásný spokojený život, plný lásky a pochopení.

Přeji vám hodně zdraví!

6.9.2015 - Poslední loučení

Po ránu si přijeli nový páníčci pro Eiffelka, který bude bydlet se dvěmi kámoši - 15.letým zlatým retrívrem Lightíčkem a s 2.letým hovawardem Parískem. To bude parta hic až k nim přibude ještě Eiffelek. Také Eiffel bude bydlet v baráku se zahradou v městysu Mšec. Teď mi napadá, že bude bydlet kousek od Elwise :)

Důležitá Marta přemýšlí, jestli Eiffelka pustí ven :)

A jako poslední odjel zeleňáček Erwin, který bude bydlet půl hodiny od nás v Klatovech.

Erwin má v Klatovech polobráchu Darwina, tak se můžou kluci navštěvovat a v době, kdy tohle píšu se už dokonce navštívili a vznikla z toho tahle krásná fotka.

Když ráno přijeli další páníčci, tak Sašenka už byla hodně smutná. Vždycky každé štěňátko odnesu před barák až do auta a Saša, Anděla a Marta jdou se mnou. Saša už jen ležela a věděla co přijde. Zabrala si celou lavici a zavřela oči a dělala, že spí.

Saša s jejím posledním děťátkem.

5.9.2015 - Odcházení Elwise a Eddieho

V sobotu po obědě jsme se rozloučili s Elwisem, který bude bydlet v Hřebči a o hodinu později pak s Eddiem, který odjel do Havlíčkova Brodu. Oba kluci budou bydlet v baráčku se zahradou. Tak kluci moji, přeju hodně štěstí, mějte se moc krásně a buďte zdraví!!!

Tak a už máme jen dva kluky a Sašenka už se tváří naštvaně. Pořád chodí a očichává je, celou noc s nimi spala. Jde do tuhého :(

4.9.2015 - V pátek odjela Epril

V pátek odpoledne odjela holčička růžová - Epril a panička Eva jí bude říkat Růženka.Růženka bude bydlet v Praze a v Jizerských horách. Ta se má :). Co bych tak mohla popřát Růžence, když už teď vím, že se bude mít jako princezna. Ale jedno snad přeci ano. Růženko, přeji ti moc zdraví a ať tě nikdy nic nebolí!!!

1.9.2015 - Loučení díl druhý

Dnes nám odjela červená Evelyn. Bude bydlet v Praze v baráčku se zahradou v rodině s dvěmi úžasnými holčičkami, které se na Evelyn moc těšily. Evelyn, přeju ti, abys byla šťastná, spokojená a hlavně zdravá !

31.08.2015 - První loučení

Odpoledne nás jako první opustila holčička oranžová Emily, která měla tak trochu smůlu na lidi, anebo vlastně štěstí a jak se říká, kdo si počká, ten se dočká. Našli si ji báječní lidičky z Humpolce, kteří už mají doma zlaťáčka Ozzyho. Měj se krásně holčičko moje a přeju ti hlavně moc zdraví !

28.08.2015 - Začal nám 8. týden

a tak jsem vytvořila další a poslední fotogalerii - 8. týden. Zatím je tam jen pár fotek a o trochu více videí.

Včera červená holčička Evelyn přišla na to, že cachtat se ve vodě je velká legrace. Emily ji povzbuzovala, ale odvahu nenašla. Až dneska se přidala i Emily a ráchají se vodě obě a pak se vyválí tam, kde kdysi dávno byla travička, takže pak vypadají jako hliněnky. No řeknu vám, takhle špinavé by je asi nikdo nechtěl, ale zakažte jim to, když je taková lumpárna tolik baví.

Nejvíce si pořád hrají s Andělkou, což je i na videích vidět. Andělka je pořád jako malé štěňátko a to máme jít spolu v neděli na lovecké podzimní zkoušky. No nevím, nevím :).

Saša štěňátka stále kojí, ale když ona uzná, že je ten správný čas, jinak už je od sebe odhání a dává jim patřičně najevo, že už nechce. Štěňátka její řeči rozumějí a odejdou a odnese to Andělka, která je ale ráda.

25.08.2015 - III. odčervení a pokusy o postoje

Dnes jsem ty malé prťouse potřetí odčervila a tentokrát tabletami Dehinel Plus. Také dostala i Saša. Zítra oslaví už 7. týden a přiblížil se mezní 50. den, kdy mohou štěňátka opustit rodnou smečku a začít dělat radost v nové rodině. Pro mne jako chovatelku je to zvláštní pocit. Vzala jsem si v práci 14 dní dovolenou, abych si je mohla co nejvíce užít. Raduji se z každé společené chvilky a to i přes práci, kterou štěňátka obnáší a čím jsou větší, tím je jí víc. Trpělivě sbírám bobky a beru z tlamiček nedovolené "úlovky". Každým dnem jsou to větší a větší raubíři. Nohavice mám samou dírku od jejich zoubků a poškrábané nohy. Ale stejně je miluju miláčky moje. Začíná jít do tuhého a začíná mi docházet, že se už blížíme do finále. Chystám výbavičku, píšu kupní smlouvy.........čekám až dorazí průkazy původu.

Také došlo na výstavní postoje a myslím, že si štěňátka nevedla vůbec špatně. Fotky postojů jsem vložila do fotogalerie 7. týden.

EPRIL STAR GM - Růženka

EMILY STAR GM - Emily

EVELYN STAR GM - Elis

EIFFEL STAR GM - Eiffel

EDDIE STAR GM - Eddie

ERWIN STAR GM - Erwin

ELWIS STAR GM - Elwis

22.08.2015 - Na návštěvě u pana doktora

Dnes jsme vyrazili k panu doktorovi na první očkování, čipování a tetování. Šlo nám to jako po másle a za hodinu jsme jeli domů se zelenými oušky :). Takže už všechna štěňátka mají přidělená svoje rodná čísla, která mají vytetovaná v levém oušku a aby to bylo úplně akorátní a pojištěné, tak mají ještě čip za levým ouškem. Štěňátka jsem zvážila na velké váze a hned koupila odčervováky na příští týden.

Štěňatům byl aplikován mikročip BackHome od firmy Virbac a byl jim vystaven Europas.

Chtěla bych upozornit všechny budoucí majitele štěňat, aby si svoje štěně zaregistrovali na stránkách BackHome, kde je možná online bezplatná registrace.

(BackHome registr zvířat eviduje zvířata označena mikročipy všech značek v České republice. Je ale také součástí celosvětové sítě PETMAXX. Primárně slouží k vyhledávání nalezených zvířat, která jsou označena mikročipem).

Doporučuji štěně zaregistrovat také v Národním registru majitelů zvířat !

Štěňátka byla u pana doktora moc statečná. Cestou domů všichni usnuli pod hromadou dojmů. Doma jsme je dali do své rodné ohrádky a hlavně k mamině Saše, která jim zelená ouška olizovala, Andělka si s nimi hned začala hrát a počítám, že mrňousci už v tu chvíli nevěděli, že někde byli.

Psi: Modrý - 6 300 g, Zelený - 6 500 g, Fialový - 5 900 g, Žlutý - 6 100 g,

Feny: Červená - 5 900 g, Růžová - 5 500 g, Oranžová - 5 500 g,

Dnes jsem odeslala na Plemennou knihu - ČMKJ žádost o vystavení průkazů původu a veterinárním lékařem potvrzenou Přihlášku k zápisu štěňat.

Vytvořena nová fotogalerie - 7. týden.

Sedm statečných

Příprava musí být.

17.08.2015 - Uvolněná rezervace na Emily a budoucí páníčci Elwise

Navštívili nás budoucí majitelé fialového pejska Elwise. Děkuji za milou návštěvu. Kromě oranžové fenky Emily Star GM už na všechna štěňátka čekají natěšení majitelé :). Já pevně věřím, že i pro Emily najdu úžasné lidičky, kteří to s ní budou myslet vážně a bude u nich šťastná a oni s ní.

15.08.2015 - 1. bouřka a 6. fotogalerie

V noci z pátku na sobotu štěňata zažila první velkou bouřku venku. A myslím, že si vedla moc dobře. Byla jsem venku s nimi a štěňátka byla v pohodě. Jak je u nich dobrým zvykem, tak se mezi s sebou masakrovali a ani nepostřehli, že nějaká bouřka je. Od půlnoci do rána byla u nich mamina Saša. No do rána úplně ně, protože Saša zná hodiny a když je pět ráno, tak si zaštěká a jak mám otevřená všechna okna v baráku, tak ji pěkně slyším a nejen já, ale i sousedi. Prostě, když zaštěká, tak to je budíček pro mě a rychle vstávám, ještě rychleji pro ni připravím masíčko, protože ona je přeci ta důležitá kojící mamina. Štěňátkům dám granule a po takové ranní brzské snídani si pak hodinu hrajeme. Mám já to krásná rána.

Vytvořila jsem novou fotogalerii - 6. týden.

12.08.2015 - ST - Štěňátkům je 5. týdnů

a Saša jim poprvé večer vyvrhla její večeři. Ale protože Sašu krmím syrovým masem nebo-li barfem a já byla u toho, tak jsem to štěňatům nenechala sníst a Saša si tak svoji dávku snědla podruhé. Je to dobrá máma a není lakomá :)

Vážit štěňata je velmi náročné, protože chvíli nejsou v klidu. Jsou to poděsové a kdyby nebyla taková horka, která je trochu zklidní, tak nevím nevím, jak by to tu s námi dopadlo :). Ale doopravdy jsem ráda, že jsou to čiloušové.

Sourozenecké hrátky a bitky jsou na denním pořádku a to je asi baví nejvíce. A potom, když si s nimi hraje Andělka. Krásně reagují na moje zavolání a dožadují se hlazení a chování v mé náruči.

Psi : Modrý - 4 100 g, Zelený - 4 100 g, Fialový - 4 000 g, Žlutý - 4 000 g,

Feny : Červená - 3700 g, Růžová - 3 500 g, Oranžová - 3 500 g,

11.08.2015 - II. odčervení

Dnes jsem podruhé ty malé prcky odčervila suspenzí Procox. Saša dostala dospělácké tablety. Také jsem opět stříhala drápky. I když štěňata běhají venku, tak si je vůbec neobrousí. Spíš jim je stříhám pro můj dobrý pocit, protože i po zastřihnutí to bolí stejně. Saša stále kojí a to i přesto, že štěňata mají ostré zoubky jako piraně. Návštěvy už jejich zoubky také poznaly. Nejvíce řádí po ránu, kdy není horko jako přes den. Už jsou hodně zvědaví a mají rádi cokoliv nové. Začínají si nosit plyšáky a je vidět, že budou mít vlohy pro aport. Víc a víc si mezi sebou hrají, ale i perou, vrčí, štěkají. Začínají to být pořádní lotři a bude hůř :).

Zítra už štěňátka oslaví 5. týden života a bude nová fotogalerie s číslem 6 na začátku. Ten čas letí, ani se mi na to nechce myslet a počítat kolik ještě..... :(. Doplnila jsem fotky z 5. týdne.

Agility trochu jinak :)

Evelyn Star (červená holka) a její aport

08.08.2015 - Když uhodí vedra a první "měsíčniny"

Ve středu štěňátka oslavila své první „měsíčniny“. Už jsou to pořádní lumpové, kterým je porodní bedýnka malá a nechtějí v ní už být ani přes noc.

A protože jsou teď taková strašná vedra, tak jsem je zkusila nechat i přes noc se Sašou venku. Mají na zahradě svůj klimatizovaný pokojíček s předzahrádkou, kde se jim líbí nejvíc. Tam můžou dělat pořádné lotroviny, ale venku moc být nechtějí, raději jsou uvnitř a chladí se o dlaždice.

V těch vedrech si venku hrají chvilku a pak padnou a spinkají. Dostávají už máčené granulky zn. Taste of the Wild High Prairie, ale nejvíce jim stejně pořád chutná mlíčko od jejich maminy Saši, která je stále kojí a i v noci.

Návštěvy jsou u nás na denním pořádku a to je pro štěňata výborná socializace. Rozhodně s lidmi všech věkových kategorií mít problém nebudou. Štěňátka si návštěvy užívají.

Už jsme měli tu čest poznat budoucí majitelé našich štěňátek a pevně věřím, že jsem vybrala dobře. A že i noví páníčci si vybrali toho svého NEJ nového člena rodiny a kamaráda.

Andělka je stále stejně úžasná a Saše hodně se štěňaty pomáhá. Hraje si s nimi neskutečně krásně. Dokonce je i umývá, když mají kožíšky upatlané od granulek nebo mlíčka. Štěňátkům se samozřejmě taková péče zamlouvá a Saše taky, protože je od nich a i z těch veder unavená. Martě už štěňata nic moc neříkají, raději běhá k plotu a pozoruje sousedovic kozy. Je to tím, že je vykastrovaná. Daníkovi je to také nějak jedno, že máme sedm malých plyšáků. Ten je nejraději, když ho někdo hladí nebo vyčesává :), zkrátka věnuje mu pozornost.

Už štěňata nebudu vážit každý den. Je to náročné a nechtějí na váze sedět. Očividně je znát, že krásně přibývají a tak se budu snažit je vážit po týdnu.

Na 20.8. jsme objednaní k panu doktorovi na první očkování, čipování a tetování.

Vytvořila jsem fotogalerii - 5. týden.

Váhy štěňátek - 4. týden [gramy]

 

označení

pohlaví

30.7.

22.den

31.7.

23.den

1.8

24.den

2.8.

25.den

3.8.

26.den

4.8.

27.den

5.8.

28.den

Modrý pes 2550 2650 2750 3000 3100 3250 3400
Zelený pes 2450 2550 2650 2900 3100 3250 3300
Červená fena 2200 2300 2450 2600 2850 2950 3000
Růžová fena 2100 2200 2300 2450 2600 2700 2800
Žlutý pes 2500 2580 2650 2850 3000 3200 3300
Fialový pes 2450 2550 2650 2800 2900 3100 3250
Oranžová fena 2100 2200 2350 2450 2600 2700 2800

01.08.2015 - První půlka prázdnin za námi

a štěňátkům je 24. dní. Dnes byli venku celé odpoledne až do večera a k večeři dostali svoji první kašičku. Záměrně ji dostali venku na té vyprahlé trávě, protože jsem nevěděla, jak jim to poprvé půjde, tak aby jsem hned nemusela všechno kolem prát. Musím říct, že byl o kaši velký zájem a že jim chutnala, když tedy přišli jak na ní. Nejdříve pořád okusovali okraj talíře, ale s mojí a mami pomocí na to přišli brzy. Když už bylo jasné, že mají dost, tak jsem k nim pustila feny, které nejdříve dolízaly zbytky kaše z talířů a pak Saša s Andělkou umyly štěňátka. Andělka se k nim chová jako jejich mamina a tak Saše hodně pomahá. Strašně krásně si s nimi hraje, dokonce jim čistí i prdelky.

Přidala jsem fotky a videa do fotogalerie - 4. týden.

První kašička

Žlutý kluk

[4]

30.07.2015 - Začínáme 4. týden

Dnes jsme začali už 4. týden. Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Poprvé jsem vzala štěňátka na zahradu a trochu jsem se bála, aby jim nevadil ten studenější vítr, který dnes byl. Ale byla jsem mile překvapena, že jim vítr vůbec nevadil a na zahradě se jim líbilo. Začali hned čichat k zemi a zkoumat jiné pachy, které ve své bedýnce nemají. Jsou strašně zvědavá.

Ovšem největší radost ze štěňátek na zahradě měla Andělka. Celá se třásla a byla jako poděs. Ze začátku jsme ji museli trochu hlídat, aby na štěňátka nešlápla, protože byla jako slon v porcelánu. Ale její neobratnost netrvala dlouho a po chvíli byla fakt úžasná a moc spokojená, že může s nimi být. Očka jí jen zářila.

Minule jsem zapomněla napsat, že se štěňátkům začaly prořezávat mléčné zoubky. Podruhé jsem jim ostříhala drápky, které rychle rostou a Saše už to musí bolet, ale ona je trpělivá a statečná.

Pořád jen kojí a podle váhových přírůstků má mlíčka dost. Stále po štěňátkách všechno horlivě uklízí.

Spoustu fotek z dnešního dne na zahradě jsem uložila do fotogalerie - 4. týden.

Přijela Terezka s Honzou, tak nám focení šlo od ruky :), díky za pomoc!

Váhy štěňátek - 3. týden [gramy]

 

označení

pohlaví

23.7.

15.den

24.7.

16.den

25.7

17.den

26.7.

18.den

27.7.

19.den

28.7.

20.den

29.7.

21.den

Modrý pes 1850 1920 2000 2150 2200 2300 2400
Zelený pes 1750 1800 1860 2000 2060 2210 2300
Červená fena 1630 1700 1750 1850 1900 2000 2100
Růžová fena 1560 1610 1650 1680 1720 1950 2000
Žlutý pes 1680 1750 1800 1870 1950 2200 2300
Fialový pes 1700 1750 1860 1950 2050 2150 2300
Oranžová fena 1630 1700 1760 1800 1850 1950 2000

27.07.2015 - PO - 19. dní se štěňátky

Chtěla jsem aktualizovat o víkendu v sobotu, ale to bych nesměla být nešika. Vylila jsem si totiž celou ranní kávičku s mlékem do mého počítače a bylo po aktualizaci. A teď sedím u starého a hlavně pomalého stolního pc a myslím, že tu spíš zešedivím, jestli to ještě jde :). No tolik na vysvětlenou, proč se tu dlouho nic nedělo. Ale mám slíbený opravený "noťas" na středu, tak to to tady potom pofrčí a hlavně budou i fotky.

Ale teď ke štěňátkům: Jsou to prostě zlatíčka, to je vám jasné. Už krásně reagují na můj hlas z čehož usuzuji, že se jim začínají otevírat zvukovody. Když se k nim skloním a začnu na ně mluvit, tak už se běží pomazlit. No běží je asi silné slovo, ale snaží se o to. Kdo udělá víc jak 3 kroky bez upadnutí na bok, tak vyhrává. Zjišťují, že nejsou v bedýnce sami a olizují se, očichávají a zkrátka mají děsně moc práce. Jenže to všechno trvá jen chvíli, protože se zatím ještě rychle unaví a tak stejně většinu času prospí. Saša je stále vzorná mamina, která kojí, čistí, počítá do sedmi a to pořád dokola. Asi chce zvítězit v kategorii Matka roku. Já myslím, že jí to letos vyjde. Tak dobrou a já jdu zase pozorovat ty moje chlupaté kuličky :). To je můj večerní program, že by mi ho mohl závidět i samotný David Attenborough :)

23.07.2015 - Začínáme 3. týden

Dnes nám přišla potvrzená Přihláška k zápisu vrhu štěňat z ČMKJ a přidělená čísla zápisu: 17557 - 17563/15

Váhy štěňátek - 2. týden [gramy]

 

označení

pohlaví

16.7.

8.den

17.7.

9.den

18.7

10.den

19.7.

11.den

20.7.

12.den

21.7.

13.den

22.7.

14.den

Modrý pes 1150
1280 1400 1800 1550 1630 1750
Zelený pes 1200
1250 1300 1400 1500 1570 1600
Červená fena 1050
1150 1250 1350 1400 1500 1530
Růžová fena 950
1090 1150 1220 1310 1350 1400
Žlutý pes 1100
1180 1260 1350 1450 1520 1560
Fialový pes 1100
1200 1270 1360 1500 1550 1600
Oranžová fena 1050
1130 1200 1300 1400 1450 1480

22.07.2015 - ST - Štěňátkům je 14 dní

Štěňátka mají dnes čtrnáctideniny a tak už dostali obojky a vypadají jako velcí hafani :). Všichni už postupně otevřeli očička, zatím ještě bez plného vyvinutí zraku. Ale stejně většinu dne prospinkají, takže je mají zavřené. Nožičky už je poslouchají zase o trochu víc a nejvíc je trénují, když ucítí nablízku svoji maminu Sašu. To jsou pak jako hadimršky a hledají ten její mléčný bar. A proto jsem jim dnes raději odstranila z porodní bedny lišty proti zalehnutí, aby se o ně neuhodili. Saša už prodlužuje intervaly mezi kojením a to hlavně v noci. Několik dní už kojí v sedě.

Poprvé jsem je odčervila růžovým sirupem Drontal Junior a mamina Saša dostala tablety dospělácké, aby jí to nebylo líto :)

Doplnila jsem fotky do fotogalerie - 2. týden.

Probíhal úklid v porodní bedýnce, tak štěňátka byla na chvilku v košíku. Vůbec jim to nevadilo.

20.07.2015 - PO - Žádost na ČMKJ

Dnes jsem odeslala na ČMKJ - Plemennou knihu Žádost o přidělení čísel zápisu. A protože jsou to Saši poslední štěňátka, tak jsem chtěla, aby měla štěňata ve svém jménu i část jména jejich maminy.

Naše štěňátka se tedy budou jmenovat:

Psi : Feny:

EDDIE STAR EMILY STAR

EIFFEL STAR EPRIL STAR

ELWIS STAR EVELYN STAR

ERWIN STAR

18.07.2015 - SO - Štěňátka na manikúře a pedikúře

Dnes jsem poprvé štěňátkům ostříhala všechny drápky. Už to bylo nutné, drápky byly dlouhé a pořádně škrabaly. Z bedýnky už se začínají ozývat hlasové projevy v podobě náznaků vrčení. Saša už u štěňátek neleží celý den. Jde si lehnout před bedýnku, ale stále se má na pozoru. Dnes jsem jí také poprvé vzala na krátkou procházku na louku k řece. Byla ráda, ale když jsem řekla, že už jdeme domů za štěňátky, to už pak neměla stání a u auta byla jako první.

Váhové přírůstky štěňátek jsou neuvěřitelné. Největší je stále prvorozený kluk, jak taky jinak, vždyť je nejstarší.

16.07.2015 - ČT - Začínáme 2. týden

Štěňátka nám rostou před očima a aby taky ne, když Saša je tak vzorná máma a podle váhových přírůstků má opravdu mlíčka dost a možná má dokonce smetanu. Štěňátka většinu dne prospí, ale když na blízku ucítí maminu, to je potom v bedýnce cvrkot a hledání Saši struků se zdokonalilo na profesionální úroveň. Stavějí se na nožičky, které je samozřejmě neunesou a jsou takové vachrlaté :). Nejvíce se staví nebo spíše vzpouzí, když je večer pravidelně vážím. To ty nožičky napnou a postaví se na váhu a vůbec mi to jejich vážení neusnadňují.

Už jsem nafotila nějaké fotky a tak mají štěňátka novou fotogalerii 2. týden a tam se můžete podívat i na videa.

Na štěňátka se chodí několikrát za den kouknout Marta a Anděla. Saše už to nevadí jako v prvních třech dnech, to jim dala jasně najevo čí jsou to štěňátka. Marta je zkušená máma, která ví o co jde a respektovala Sašu a na štěňátka se koukala z patřičné dálky. Andělka nevěděla vůbec o co jde, proč mám v obýváku pískací bedýnku a proč se mnou nemůže být. Ale už si zvyká. Těším se až si s nimi Andělka bude hrát.

"Růženka"

(Epril Star Golden Martha)

Váhy štěňátek - 1. týden [gramy]

 

označení

pohlaví

PV

8.7.

9.7.

1.den

10.7.

2.den

11.7

3.den

12.7.

4.den

13.7.

5.den

14.7.

6.den

15.7.

7.den

Modrý pes 442 550 600 730 850 930 1050
Zelený pes 470 550 630 730 850 930 1000
Červená fena 474 520 600 700 750 800 900
Růžová fena 410 450 600 700 750 800 870
Žlutý pes 460 550 650 700 840 900 1000
Fialový pes 470 550 600 700 850 900 1000
Oranžová fena 530 560 650 750 800 850 900

12.07.2015 - NE - 4 dny se štěňátky

Opět nedělám nic jiného, než že pozoruji štěňátka v jejich bedýnce a nemůžu se vynadívat na ty malé drobečky. Jsou to hodná zlatíčka. Jejich mamina Saša je vzorná mamina a moc dobře se o ně stará a já prakticky nemám žádnou práci. Jen krmím Sašu, aby měla vydatné mlíčko a to tedy vskutku má. Večer, když štěňátka pravidelně vážím, tak se nestačím divit o kolik gramů zase přibrala. Krásně prospívají. Prvnímu prvorozenému pejskovi upadla zaschlá pupeční šňůra v pátek 10.7. a všem ostatním pak v sobotu 11.7. Jak vidno, tak si prvozený drží svoje prvenství :)

Doplnila jsem zase nějaké fotky a videa do jejich fotogalerie - 1. týden.

[4]

08.07.2015 - ST - 62. den - Štěňátka jsou na světě - 3 fenky a 4 pejsci

V noci z úterý na středu bylo už neúnosné horko, byla bouřka a Saša celou noc nespala a jen prodýchávala. Docela jsem měla o ní strach. Přála jsem si asi jako každý v téhle zemi, aby se už ochladilo a mohli jsme zase normálně fungovat. Také jsem si říkala, aby jsme hlavně takové vedro neměli až Saša bude rodit. Celou středu pak byla neklidná a pořád zalézala do venkovní boudy nebo pod tůje, kde hrabala. Konečně venkovní, ale i Saši teplota klesla, tak už jsem byla ve střehu. Večer v půl 7 odešla hlenová zátka a plodová voda tentokrát postupně po malých loužičkách. 1. pes se Saše narodil před půlnocí ve 23,38 h. a dal jí opravdu zabrat. Vážil 442 g a narodil se v zadní poloze a bez obalu. Když se narodí první špunt, tak už to pak jde lépe.

2. pes - 0,17 h. - váha 470 g 3. fena - 1,16 h. - váha 474 g 4. fena - 1,56 h. - váha 410 g

5. pes - 2,40 h. - váha 460 g 6. pes - 4,30 h. - váha 470 g 7. fena - 5,40 h. - váha 530 g

Štěňátka budou mít smetanové, ale i zlaté kožíšky po obou rodičích a tak to má být. Na fotkách už je to krásně vidět.

Jsem ráda, že už to máme obě za sebou, protože třetí noc bez spánku bych asi už nedala :)

Naštěstí mám statečnou Sašu a velkou bojovnici. Ale už teď v tuhle chvíli je to vzorná maminka, která se od štěňátek nehne na krok.

Vítám na svět naše krásná štěňátka od písmene "E" a přeju jim hlavně pevné zdravíčko a věřím, že pro ně najdu ty nejlepší páníčky na světě.

[4]

06.07.2015 - PO - 60. den březosti

Prodloužený víkend jsme strávili na chatě, ve které je poměrně chladno. Saša se pěkně chladila na zemi na dlažbě a myslím, že ty vedra zvládla dobře. Na chvilku vyšla na zahradu a když jí bylo horko, tak si sama řekla, že chce do chaty.

01.07.2015 - ST - 55. den březosti

Saša už má připravené místečko, kde se bude přibližně jeden měsíc starat o ty svoje dětičky. Záměrně nepíšu, že má připravenou porodní bedýnku, protože, jak znám Sašu, tak v ní nebude chtít rodit. Ona má jasno o tom, kde svoje děti přivede na svět. Prý pod první tůjí na zahradě je to ideální. No to zase nevyhovuje mě :).

29.06.2015 - Po - 53. den březosti

Saša už má pořádné břicho, které se s každým dnem zvětšuje. Když zrovna neodpočívá, což už teď provozuje většinu času, tak loudí jídlo a to opravdu vehementně, že slabší povahy jí zkrátka podlehnou. Její žravost je v této době jediné, čemu se naplno věnuje a je v tom fakt dobrá :). Když se otevře lednice, je hned za mnou, zašustíte pytlíkem, je hned za mnou....... Je to taková moje potravinářská kontrola.

Každou chvíli mám ruce na Saši bříšku, abych tak cítila ty její dětičky, které se tam pěkně mrskají. Už několik dní zaznamenávám kapičky mléka z cucíků.

Dnes poprvé si začala hledat místo na porod a hrabe ve venkovní boudě. Opět má úplně jiné představy o místě svého porodu než já.

Tenhle týden už připravím porodní bedýnku do obýváku, kde bude bydlet min. 1 měsíc se svými dětmi. A také se mnou :)

23.06.2015 - ÚT- Saši druhá kontrola + sono

47. den březosti a Sašenka už má pěkné bříško. Začala se častěji vylizovat a mléčné žlázy už jsou také pořádně nateklé. Hrozně by jedla a pořád na mě loudí. Je těžké jí nedávat, ale opravdu nemohu, aby nebyla při porodu tlusťoška :).

Dnes byla Saša na druhém sonu a s paní doktorkou jsme čiperná štěňátka dlouho pozorovali a nemohli se vynadívat. Jen pořád nevíme kolik jich Saša v bříšku nosí, protože břicho už je štěňátky přeplněno a je velmi obtížné určit jejich počet. Důležité však je, že podle paní doktorky je všechno v pořádku. Za necelé tři týdny se už všechno dozvíme. Moc se na ty malé prťouse těším.

Saša a její bodyguardi. U nás není nikdy nikdo sám :)

10.06. 2015 - Kalendář březosti

Je to jen orientační a tak trochu pro zajímavost, jak se plody v Saši bříšku vyvíjejí.

05.06. 2015 - Březost potvrzena !

Dnešní sonografické vyšetření ukázalo, co už jsem dlouho tušila. Saša je březí! Mám velkou radost. Saši a Maxe štěňátka by se měla narodit na začátku července.

09.05. 2015 - SO - 14. den hárání - krytí II.

08.05. 2015 - PÁ - 13. den hárání - krytí I.

Saša krytá Maxem (Golden Coutryside´s Jewel General).
Za měsíc půjde Saša na sono a uvidíme, zda byla cesta úspěšná.

Když všechno dobře dopadne a Saša zabřezne, tak by se měla štěňátka narodit na začátku července.

Štěňátka jsou u nás doma 2 měsíce a budou to Saši poslední. Držte nám palce :)

[4]

05.05. 2015 - ÚT - 10. den hárání - ráno odběr krve - progesteron - 8,05 nmol/l (2,53 ng/ml)

26. 04. 2015 - NE - Saša začala hárat