31.12.2010 - PF 2011

30.12.2010 - Pozor, pozor, nové fotky na "rajčeti" !

Dnes jsem na předsilvestrovskou procházku vzala foťák a pokusila se o nějaké fotky. Píšu správně, byly to pouze a jen pokusy. Foťák mi nějak zamrzal a mlžil a ani se mu nedivím v takových mrazech. Já jsem taky zamrzala :-)) Psy už jsou ze mě také otrávení, když musejí pózovat, tak ty chytřejší a zkušenější (Marta s Danem) raději utečou a tak se mi nedivte, že povětšinou mám v hledáčku jen Sašu, která se mi zatím ještě drží a neutíká daleko.

Fotky jsou jako tradičně uložené na "rajčeti" a níže je malá ukázka mého "ne-umění" :-)

Moje 18-ti karátové zlato Daník.

Saša - chlubírna s klackem, jak taky jinak.

Můj milovaný kostelík.

Západ slunce.

zzzzzzima

26.12.2010 - Malé vánoční ohlédnutí za uplynulým rokem !

Malé vánoční ohlédnutí za uplynulým rokem !

20.12.2010 - Vánoční čas - už je tu zas !

Užíváme si parádní sněhovou nadílku, chodíme na vydatné procházky a vůbec, ale opravdu ani na chvíli napropadáme předvánočnímu stresu a přeplněným obchoďákům se vyhýbáme na míle daleko. No možná nemáme tak naklizeno jak by se nejspíš slušelo, ale snad k nám Ježíšek také zavítá.

Nějaké fotky z našich procházek máme na "rajčeti" t a d y.

Chtěla bych popřát všem lidem dobré vůle, aby jste si ty letošní vánoční svátky užili v klidu a pohodě a hlavně s těmi, které máte rádi.

Merry Christmas !

6.12.2010 - RTG Sašenky v ČB u MVDr. Šebka

Dnes k nám přišel Mikuláš s krásnou nadílkou a nadělil Sašence zdravé kyčle, lokty a ramena. Celý rok byla prostě moc hodná (a já taky) :-)) Mám obrovskou radost !

A tak dnešní verdikt MVDr. Šebka, CSc. na klinice VLTAVA v Českých Budějovicích zní :

Velvet Charm Supreme Star "Saša"

DKK 0/0 - HD A/A, DLK 0/0 - ED 0/0, OCD ramenních kloubů - negativní

29.11.2010 - Saši 1. narozeniny

Dnes je velký Den pro naší Sašu, která slaví svoje

1. narozeniny !

My všichni doma přejeme Sašence strašně moc zdraví a všechno nejlepší do jejího dlouhého života.

Jsme rádi, že tě máme Sašo, protože jak řekl jeden moudrý pán Louis Sabin :
“Nevadí jak málo máte peněz a jak malý majetek vlastníte, mít psa Vás dělá bohatými“.

Fotky roční Saši a také z její oslavy najdete na rajčeti.

Velvet Charm Supreme Star "Saša" - 1 year

Saša se narodila spolu se sedmi sourozenci 29.11.2009 v 9,35 hodin jako třetí štěňátko mámě Reině a tátovi Smirremu v chovatelské stanici Velvet Charm v Maďarsku.

Java, Diva, Margo, Véda, Rose, Indi, Bingo i Vám všem přejeme všechno nejlepší ke krásným

1. narozeninám !

Moc pozdravů posíláme chovatelce Ivett Hollár a ještě víc pohlazení po kožíšku posíláme mamince Reině !

6.11.2010 - Výsledky Podzimních zkoušek v Nezdřevě a nové fotky !

Z d e jsou kompletní v ý s l e d k y z Podzimních zkoušek v Nezdřevě, kterých jsme se s Martičkou zúčastnily 31.10.2010. Také mi přišly z těchto zkoušek nové f o t k y (vyfotil p. Červený). Mnohokrát děkuji.

2.11.2010 - Klubové podzimní zkoušky v Nezdřevě

V neděli 31.10.2010 jsem se s Martou zúčastnila Podzimních zkoušek retrieverů v Nezdřevě, které pořádal Retriever Klub CZ a OMS Klatovy v honitbě MS Nezdřev.

Marta tyto zkoušky došla v samých 4 a tudíž v 1. ceně.

Psi s plným počtem bodů šli do rozstřelu, kterým byl marking. Marta se tak ještě na závěr utkala se třemi fenkami – fletkou a dvěma goldenkami.

Blue Martha Santana Golden - 1. cena, 188 bodů

(fotka z rozstřelu převzata ze stránek - PRO RETRIEVERY)

Nejrychlejší a zároveň vítězem celých zkoušek se stala právě fletí fenka. V goldenech vyhrála 14 měsíční moc šikovná fenečka.
Moje potvůrka krásně vyběhla, ale cestou zpět si usmyslela, že už mi bažanta nedonese a bylo vyřešeno.

Celé zkoušky byly dobře zorganizované, sluníčko na nás odpoledne také vykouklo, tak co víc si přát.

Celkem startovalo 16 psů, kteří byli rozděleni do 3 skupin. 4 psi zkoušky nedokončili, 1 pes dokončil ve 3. ceně, 1 pes ve 2. ceně a 10 psů v 1. ceně.

Všem pejskům a jejich vůdcům gratuluji !

Spoustu fotek je možno shlédnout na stránkách PRO RETRIEVERYz d e nebo na "rajčeti" paní Uriánkové → z d e.

29.10.2010 - Saše je 11 měsíců !

Přesně dnes 29.10.2010 je té naší holce Saše (Velvet Charm Supreme Star) - 11 měsíců. A tak jsme jí vyfotili jako vždy v postoji, abychom měli vzpomínku na její krásné mládí a na to, jak nám rostla a měnila se před očima.

"Saša" - Velvet Charm Supreme Star - 11 months

Na "rajčeti" jsou také uloženy nové fotky z našich podzimních (září,říjen) procházek, výletů, nácviků..... Po kliknutí rovnou - t a d y .

24.10.2010 - Podzim

Také podzim má své kouzlo, ale škoda, že je sluníčka poskrovnu. My se ho snažíme užívat v rámci našich možností co nejlépe. Procházky přes louku až do lesa jsou na denním pořádku. Také se chystáme s Martou na poslední lovecké zkoušky v tomhle roce. Snad to tedy holka vydrží s háráním a začne až po zkouškách. Slečinka Saša už hárá a tváří se ukrutně důležitě a to hlavně před Daníkem, který je zní paf.

Trio v lese...

Profesor Daník...

Moje zlatá holka Martička.

9.10.2010 - Mezinárodní výstava psů - České Budějovice

Na MVP do Českých Budějovic bylo hlášeno 81 golden retrieverů, posuzovala rozhodčí paní Dana Smržová a to v jednom kruhu č. 28. Počasí bylo krásné, svítilo sluníčko. Na tuhle výstavu s námi jela i kamarádka Lenka s její fenečkou Clarou - Malorca Misantos, která se vystavovala ve třídě štěňat a obdržela hodnocení velmi nadějná 2. Moc gratuluji ! A jak se umístily moje holky?

"Marta" - Blue Martha Santana Golden - Excellent 3 - working class - judge: Mrs Dana Smržová (CZ)

"Saša" - Velvet Charm Supreme Star - Excellent 2 - junior class - judge: Mrs Dana Smržová (CZ)

Za fotky děkuji Lence Formanové. Lenka se jako vždy snažila nafotit pořadí jednotlivých tříd, které najdete vč. všech výsledků GR na jejích stránkách - Apraxia Felon.

5.10.2010 - Lesní a barvářské zkoušky - CACT a res. CACT

O víkendu 2. a 3. října jsem se s Martou zúčastnila III. Ročníku POHÁRU PLZEŇSKALesních a barvářských zkoušek malých plemen v Žerovicích. A podařilo se nám, co jsem ani nečekala.

V sobotu Marta na lesních zkouškách získala I. cenu a titul CACT a v neděli na barvářských zkouškách také I. cenu a res. CACT.

Po sečtení bodů za oba dva dny se Marta stala VÍTĚZEM těchto dvoudenních zkoušek.

Blue Martha Santana Golden "U"

Lesní zkoušky - I. cena, CAC

Barvářské zkoušky - I. cena, res. CACT

VÍTĚZ ZKOUŠEK

Moc mě holka potěšila, zvláště pak v neděli, kdy s plným počtem bodů na barvářských zkouškách porazila i psy, kteří jsou vyloženě specialisty na dosled postřelené spárkaté zvěře na den starých stopách.

Bezprostředně po vypracování barvy, staré cca 16 hodin - BZ - neděle 3.10.2010

24.9.2010 - Samík

Samík - (Atrey Golden Martha)

* 19.5.2008

(Blue Martha Santana Golden x JCH.MCH.ICH. Ashbury Touch the Sky)

18.9.2010 - Klubová výstava - Retriever klubu CZ - Oslavany

V sobotu 18. září jsem vystavovala Sašu (Velvet Charm Supreme Star) na Klubové výstavě Retriever klubu CZ v areálu zámeckého parku v Oslavanech.

Byla to Saši premiéra ve třídě mladých (17 fen) a od paní rozhodčí z Velké Británie - Tricia Butterworth – CHS Applebrook, obdržela ocenění velmi dobrá.

Saša se mi krásně předvedla, šlapala jako hodinky, měla výbornou náladu a já tudíž taky.

Aby taky ne, když nám držela palce kamarádka Katka s její fenečkou Miou - Respectable´s Charmeuse, která přijela s námi. Katka se s Miou proběhla v kruhu a holky si tak nanečisto zkusily jak jim to oběma bude slušet na výstavě za 14 dní v Plzni. Mia si ten výstavní šrumec užívala a v kruhu běhala jako „stará“ zkušená profesionálka.

Bylo nádherné počasí a tak jsme se cestou domů zastavily ještě v Ivančicích.

Vlastně celý sobotní den jsme pojaly více méně výletně a jako vždy jsme se u toho strašně nasmály. Díky Káťo, že jsi jela i s Miou s námi a držela nám palce a nafotila tak celý seriál fotek z našeho vystavování ve třídě mladých a v kruhu č. 4.

A co si o tom všem myslí moje zlato Saša?

Tohle ! A má recht !

16.9.2010 - Houby, houby a zase houby.....

Dnes svítilo sluníčko a my jako každý den vyrazili do lesa. Buď tam cíleně cvičíme, nebo se je tak couráme křížem krážem. Psi jsou tam šťastný, občas vyčmuchají nějakou tu zrzavku na kterou Marta upozorní tou její vysokou tóninou, že mi píchá v uších a já si říkám kdyby můra alespoň byla ticho, ale ona se musí chlubit všem, takže se pak přidá i Daník. Saša vejrá co ti dva blbnou, ale zatím se od mě nevzdaluje daleko, tak je to dobré. To nejspíš přijde časem. Ale i dospěláci brzy přiběhnou, když si udělají to jejich povinné kolečko, které se ještě tolerovat dá. No a já jako každý den v lese sbírám houby i když si každý den říkám, že dnes už opravdu ne. Cestou tam dělám, že je přehlížím a na cestě zpět už mám plný košík. No uznejte sami, když narazíte na takový parádní úlovek a pak ho tam nechte. To je prostě hřích :-))

Houbaři...

(Prosím omluvte nízkou kvalitu obrazu. Foceno mobilem.)

12.9.2010 - Zase jeden prima víkend.

Po dlouhé době slunečný a teplý víkend, který jsme trávili střídavě doma na zahradě, na chatě, v lese a u řeky Úslavy. Už jsem dlouho nefotila to moje zlaté trio a tak jsem sebou na procházky nosila i foťák.

Fotky jsou tradičně uložené na " rajčeti " .

Víkend byl parádní a já jen doufám, že takhle krásné počasí ještě zdaleka nekončí a bude trvat hóóódně dlouho.

Moje zlatá (svatá) Trojice - zleva: Daník, Saša, Marta

S Martou jsem začala chodit cvičit, protože máme (tedy mám) v plánu zase nějaké ty zkoušky a tak potřebuji vědět, jestli to nezapomněla a světe div se, nezapomněla. A tak si jen připomíná co už dávno umí. Vlastně to cvičení není ani tak pro Martu, ale pro mě, pro můj klid na duši. Po dlouhém lenošení jí to moc baví. Saša jezdí s námi, aby si zvykala na střelbu v lese, na zvěř, na to, že se taky musí poslouchat, že pracují jiní psi a ne ona, že tím pádem musí čekat...... A s radostí musím říct, že jsem mile překvapená jak ji to všechno zajímá a všechno by chtěla hned zkoušet jako ti dospěláci. Kéž by jí ta její chuť do všeho vydržela i do budoucna.

Saša s kamarádem Jimem na chatě.

Vážná nebo spíš důležitá Saša.

Saša se neustále před všemi pašákuje s aportem, vlastně se vším co se dá nosit.

Daník a jeho milovaný aport, který si nosí v lese po celou dobu prochajdy. Od koho to Saša asi tak okoukala?

Ani Marta nesmí být pozadu a tak alespoň lehounký srnčí spárek, který ukradla Saše.

29.8.2010 - 9. měsíční Saša - Velvet Charm Supreme Star

Přesně ode dneška by se Saša mohla vystavovat ve třídě mladých, už je jí 9 měsíců. Strašně to všechno letí a ze Saši je slečinka, se kterou cloumá ta správná puberta.

"Saša" - Velvet Charm Supreme Star - 9 months

28.8.2010 - Interdog Bohemia - Mladá Boleslav

Na Mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi se vystavovala "Saša" - Velvet Charm Supreme Star - naposled ve třídě dorostu a obsadila 1. místo a ocenění velmi nadějná.

"Martička" - Blue Martha Santana Golden - si ve třídě pracovní vyběhala ze sedmi fen krásné 4. místo a známku výbornou.

Všech 100 golden retrieverů v kruhu č. 29 a za proměnlivého počasí posoudil pan Alexey Belkin z Ruska.

Kontrola zubů u Saši a za ní její sestřička Rose (Velvet Charm Slim Satin), která obdržela - VN 2. Gratulujeme !

≈ ≈ ≈

A běžíme..... (bohužel foto v postoji Saši nemám)

"Saša" - Velvet Charm Supreme Star - Very promising 1 - puppy class - judge: Mr. Alexey Belkin (RU)

"Marta" - Blue Martha Santana Golden - Excellent 4 - working class - judge: Mr. Alexey Belkin (RU)

Marta a já v pohybu ... :-))

25.8.2010 - Dovolená v Chudenicích.

Každý rok jezdíme s přáteli a jejich psími kamarády do Novohradských hor na jednu krásnou louku k Pohořskému potoku. Letos byla bohužel změna, neboť lidé, kteří nám louku půjčují, na poslední chvíli změnili názor a na louku nás nepustili.

Operativně se vše rychle vyřešilo a nakonec jsme trávili s kamarády a pejsky společnou dovolenou na chalupě Dany a Pavla K. v Chudenicích. Oběma díky, že měli tolik odvahy nás pustit do své chaloupky s tolika psy.

Chodili jsme na výlety, na pivko (a), na koupačky, na houby….. každý večer nesměl chybět oheň a buřtíky.
Moji psi a myslím, že i ostatní psi, byli opravdu spokojení v takové smečce – goldeni Daník, Marta, Saša, berňačky – Dimba a Sisi, koliák – Loťák, královák – Ford.

Zase jedna vydařená dovolená s lidmi a pejsky, které máme rádi. Díky za to.

Na focení jsem byla tentokrát líná, ale pár fotek přeci jen mám uložené na „Rajčeti“.

A teď už nás čeká jen práce, příprava na zkoušky a nějaké ty výstavy. No nudit se rozhodně nebudeme :-))

Vodní hrad Švihov

Dva velcí kamarádi - Lot a Saša

17.8.2010 - Benjamin Golden Martha - nové foto !!!!!

Do Mladé Boleslavi posílám pozdrav Lucii a jejímu pejskovi Benjimu (Benjamin Golden Martha) a zároveň moc děkuji za mail a za fotky, které jsem vložila do Benjiho fotogalerie, ale i zde do novinek.

12.8.2010 - Doplněny fotky psů z července 2010

Na "rajče" jsem nahrála ještě pár fotek psů - Daníka, Marty a Saši - z července 2010.

zleva: Daník, Saša, Marta

zleva: Saša a Marta, dvě velmi rozdílné hlavy :-)

Saša miluje klacky a hlavně nošení čehokoli......

5.8.2010 - Pořád se něco děje......

Dnes jsme nešli na procházku do lesa, ale zajeli jsme se vyběhat do Radobyčic na louku a navštívit tak Lenku, Felon, Trixi a Claru (CHS Apraxia Felon). Naše Saša se dnes poprvé seznámila s Clarou a obě byly nadšené. Clara chtěla stíhat té mojí splašené Saše, která na louce přímo lítala. Musela jsem jí krotit, aby té malé něco neudělala. V řece se pak všechny holky vykoupaly a šly jsme k Lence na kafe, jenže než jsme tam došly, tak Marta nelenila a cestou se zase v myších dírách pěkně vyparádila. Trixi si nás také moc nevšímala, protože je sestra Marty a více se zajímala o myšky. Jen Felon je prostě dáma, která nehrabe a raději se proběhne tou její šílenou rychlostí. Je vidět, že je to zdravá fena a že ji nic nebolí. Snažila jsem se fotit, ale je to náročné, když se ty feny chvíli nezastaví, jen na povel. Tak mi promiňte, že některé fotky jsou rozmazené. Fotky jsou tradičně na rajčeti, nebo → t a d y .

zleva: Marta, Saša, Clara, Felon, Trixi

Saša se chlubí před Clarou, že má klacík.

Saša a Clara

29.7.2010 - Saša - 8 měsíců

Přesně dnes 29.7.2010 je naší Saše (Velvet Charm Supreme Star) - 8 měsíců.

"Saša" - 8 months

12.7.2010 - Máme nové psí kamarádky - zlaté retrievery - Miu a Claru !

Ráda bych přivítala do naší lidsko-psí smečky dvě fenečky plemene - golden retrievera :

Respectable´s Charmeuse „Mia“ a Malorca Misantos „Clara“ - mých kamarádek Katky a Lenky.
Mia bude nyní bydlet s Káťou a Daggim v Třemošné a Clara s Lenkou, Felon a Trixi v Plzni-Radobyčicích (CHS Apraxia Felon).

Katko a Lenko, ať vám dělají vaše holky – Mia a Clara jen samou radost a ať jsou zdravé a spokojené !

Malorca Misantos "Clara"

Respectable´s Charmeuse

„Mia“

s maminkou Very Hotshot du Pays de Boheme

"Shona"Fotky z naší cesty pro fenečku Miu jsou uložené na „rajčeti“ → z d e . Naše cesta – já, Tereza a Katka - začínala již v pátek 9.7. a byla to spíše taková vyhlídková, poznávací a těšící se jízda.

V pátek večer jsme se ubytovaly v hotelu Schlosswirt v Ebenthalu kousek od našeho sobotního cíle -chovatelské stanice Respectable´s .

Ubytování bylo super a po vydatné snídani hurá pro „naší“ fenečku.


Pak již následovalo milé přivítání od paní domu Hanni a jejího manžela a dále neskutečně dlouhé hlazení, mazlení a chování štěňat. Také jsem mohla vidět Javu (Velvet Charm Sunday Surprise), která je sestra naší Saši (Velvet Charm Supreme Star). Myslím, že Katka měla brzy jasno, kterou fenečku si odvezeme domů a tak po nezbytných formalitách jsme si odvážely domů usměvavou, pohodovou a zároveň temperamentní fenečku – Miu. Celou cestu byla moc šikovná a nejspíš byla taky ráda, že jí konečně někdo vyvezl :-))

5.7.2010 - Blesková akce v Třemošné :-))

Tak jsme ten včerejší státní svátek Cyrila a Metoděje parádně oslavili u Katky a Daggiho v Třemošné. Naštěstí se nám povedlo i počasí, protože když jsme do Třemošné jeli, tak nás zastihla hrozná bouřka a průtrž mračen a domů taky. Ale tříhodinová „blesková akce“ v Třemošné, jak jí Káťa trefně nazvala se obešla bez deště a bouřky. Daggi na nás čekal na zahradě a jako obvykle měl největší radost ze Saši a mě a Marty se ani nevšiml natož, aby nás přivítal. No u Saši to vítání bylo v bleděmodrém a i když má Saša Káťu moc ráda a s velkou vervou jí vítá, když ji vidí, tak tentokrát ne, Daggi prostě zvítězil na plné čáře.
Káťa s Daggim nás tři „vesničanky“ provedla po Třemošné a po půl hodinové vycházce a po zmrzlině a občerstvení v místní hospůdce jsme ještě zajeli k Drahotínskému rybníku.

..... na zmrzlině.....

Daggi, Marta a Saša se předháněli, kdo toho „damíka“ doplave a donese jako první. Naštěstí Káťa vzala tři, tak měl každý svého. Saša měla možnost si vyzkoušet rákosí, když plavala za Daggim, který v rákosí dohledával dummy.

Kdo bude první ..... ?

Daggi a Saša

Saša alespoň ulovila jedno stéblo rákosu.

Saša s dummy.

Svatá Trojice - zleva: Daggi, Marta, Saša

Zase jeden moc prima den strávený v milé společnosti. Díky za něj.

1.7.2010 - 7. měsíční Saša

"Saša" - Velvet Charm Supreme Star - 7 months

30.6.2010 - Saši nové fotky - červen 2010

Hlásím, že neleníme a užíváme si krásné počasí, vodu a všechno pěkné co souvisí s létem a s prázdninami, které dnes všem školákům a školačkám začínají. Mám spoustu fotek té naší malé rošťandy Saši.

..... trpělivá Martička, která je neustále okusována Sašou.....

Saša v rybníce.....

Saša dohledala dummy v lese.

Saša a Kristýnka

23.6.2010 - U řeky a na louce v Radobyčicích

Po delší pauze jsme navštívili holky v Plzni-Radobyčicích - Lenku, Felon a Trixi - CHS Apraxia Felon. Trixi a Felon nás vyhlížely za plotem a jako vždy nás radostně vítaly. Daník se zase zamiloval do Felon, sestry Marta a Trixa šmejdily a hledaly myší díry a Saša běhala od jednoho k druhému a nevěděla samou radostí co dřív. Také proběhla koupel v řece a focení celé smečky. Procházka po louce a kolem řeky ani nestačila na to, abychom si s Lenkou všechno "důležité" pověděly a tak ještě u ní doma u kávičky probíhalo pokračování. Než jsem odjela, tak mi ještě Lenka vyfotila mokrou Sašu v postoji. Moji psi odjížděli vyběhaní, vykoupaní a hlavně spokojení.

zleva: Marta, Saša, Daník, Felon, Trixi

Velvet Charm Supreme Star "Saša" - skoro 7 měsíců (bez 6.dní)

19.6.2010 - Mezinárodní výstava psů v Brně

Na tuhle výstavu jsem měla hlášenou jen Martičku. Malá Saša zůstala doma, protože se mi zdálo zbytečné jí vozit 600 km jen kvůli tomu, abych jí vystavila ve třídě dorostu. Výstav už má dost a tak si musíme dát všichni na nějaký čas výstavní pauzu.

Blue Martha Santana Golden "Marta" se vystavovala jako vždy ve třídě pracovní a od paní Viery Vítkové (SK) obdržela známku výbornou 3. Gratuluji Katce s Daggim za krásné první místo také ve třídě pracovní - Easy To Be Santana Golden - výborná 1, CAC. Katce děkuji za fotky.

Blue Martha Santana Golden "Marta" - Excellent 3 - working class - judge: Mrs. Viera Vítkova (SK)

18.6.2010 - Blahopřejeme ! ! !

Dnes slaví ta moje zlatá holka Martička 5 let. Moc jí přejeme pevné zdraví a šťastný život.

12.6.2010 - 45. Podbrdská krajská výstava psů v Rokycanech

Na této Krajské výstavě v Rokycanech nejlépe zabodoval náš kamarád Daggi (Easy To Be Santana Golden) se svoji paničkou Káťou. Nejprve vyhrál svoji třídu pracovní a získal ocenění - Výborný 1, Vítěz třídy pracovní, Krajský vítěz a aby toho nebylo málo, tak v závěrečných soutěžich získal celkového Vítěze Rokycan !

Káťo, moc ti tento úspěch přeji a blahopřeji !!!

Easy To Be Santana Golden "Daggi"

Exellent 1, Winner of working class, Regional winner, Winner of Rokycany

Judge: Vladimír Adlt (CZ)

Velvet Charm Supreme Star "Saša" - Very promising 2 - puppy class - judge: Vladimír Adlt (CZ)

Blue Martha Santana Golden "Marta" - Exellent 1, Winner of working class, judge: Vladimír Adlt (CZ)

Kompletní výsledky golden retrieverů z Krajské výstavy v Rokycanech a z kruhu č. 3 najdete na stránkách CHS Apraxia Felon.

11.6.2010 - Benny Golden Martha (Vrh B)

Dnes mi páníčkové Bennyho poslali jeho fotky a srávně připomenuli, že právě dnes je to jeden rok, kdy si ho od nás a hlavně od maminy Martičky odváželi. Moc ráda na něj vzpomínám. Děkuji za fotky a posílám pozdrav do Břeclavi a Bennymu pohlazení.

5.6.2010 - Národní výstava Klatovy

V sobotu 5. června se konala skoro za humny Národní výstava psů v Klatovech. Bylo to super, že jsem nemusela vyjíždět brzy, protože v Klatovech jsem za půl hodinky. Od rána svítilo sluníčko, tak nálada byla po těch studených a deštivých dnech výborná. V našem kruhu č. 22 rozhodčí ing. Antonovič Zdeněk nejdříve posoudil 20 flat coated retrieverů a poté přišli na řadu goldeni psi a feny. Čekání bylo dlouhé, ale našli jsme si místečko ve stínu pod stromy, kde to bylo fajn.

Saša-Velvet Charm Supreme Star se vystavovala ve třídě dorostu a obdržela pěkný posudek a ocenění velmi nadějná 1.

Marta - Blue Martha Santana Golden se vystavovala ve třídě pracovní a z pěti fen skončila na druhém místě se známkou výborná a res. CAC.

Náš kamarád Daggi - Easy To Be Santana Golden zabodoval ještě lépe a svoji třídu pracovní vyhrál a získal ocenění - výborný 1, CAC. Moc gratuluji ! Kamarádka Lenka se jako vždy starala o výsledky všech goldenů a snažila se je občas vypáčit z pána, který byl vedoucí kruhu a který se chvílemi choval velmi tajemně. Škoda, že k prvním čtyřem nedávali čísla, která tam ležela na zemi. Ale protože Lenka je holka šikovná, tak na jejích stránkách CHS Apraxia Felon můžete shlédnout výsledky GR psů i fen.

Velvet Charm Supreme Star "Saša" - Very promising 1 - puppy class - judge: Ing. Antonovič Zdeněk (CZ)

Blue Martha Santana Golden "Marta" - Excellent 2, res. CAC - working class - judge: Ing. Antonovič Zdeněk (CZ)

Easy To Be Santana Golden "Daggi" - Excellent 1, CAC - working class - judge: Ing. Antonovič Zdeněk (CZ)

1.6.2010 - Dvoudenní speciální výstava retrieverů - RK CZ - Konopiště

Ve dnech 29.5.2010 a 30.5.2010 pořádal Retriever Klub CZ v areálu zámeckého parku Konopiště speciální výstavu retrieverů.

V sobotu posuzovala feny v kruhu č. 4 (celkem 63 psů) rozhodčí z Anglie - paní Gail Brodie a psi byli posuzování v kruhu č. 3 (celkem 59 psů) - rozhodčí pan Mal Watkins (GB).

V neděli se rozhodčí vyměnili - psi kruh č. 3 (celkem 44 psů) - paní Gail Brodie (GB), feny kruh č. 4 (celkem 46 psů) - pan Mal Watkins (GB).

A jak tedy dopadly moje holky Saša a Marta ?

Velvet Charm Supreme Star "Saša" - saturday - Very promising 1 - baby class (Mrs. Gail Brodie - GB)

Velvet Charm Supreme Star "Saša" - sunday - Very promising 2 - puppy class (Mr. Mal Watkins - GB)

Blue Martha Santana Golden "Marta" - saturday - Exellent 1, CAC - working class (Mrs. Gail Brodie - GB)

Blue Martha Santana Golden "Marta" - sunday - Exellent 2, res. CAC - working class (Mr. Mal Watkins - GB)

Mám obrovskou radost a to hlavně z Martičky, neboť i když má za sebou dva vrhy a bude jí za necelý měsíc 5 let, tak mi dokázala, že se stále líbí především zahraničním rozhodčím ! Marti promiň, že jsem tě už nechtěla vystavovat. Mimochodem od stejné rozhodčí paní Gail Brodie (GB) obdržela Martička v roce 2006 na Klubové výstavě RK CZ v Brně-Žebětíně ocenění výborná 2 ve třídě mladých.

Na výstavě také byli dva kluci z našich odchovů - Samík - Atrey Golden Martha (vrh A), který obdržel po oba dva dny krásnou známku výbornou ve třídě otevřené.

A z vrhu B se vystavoval jen v sobotu pejsek Danny - Baddy Golden Martha, který taktéž obdržel známku výbornou ve třídě mladých. Moc vám oběma gratuluji !

Po celý víkend jsme drželi pěsti také našemu kamarádovi Daggimu - Easy To Be Santana Golden, který si v sobotu vyběhal známku výbornou a v neděli dokonce výbornou 4. Káťo moc gratuluji !

28.5.2010 - Deny a jeho nové fotky - 2 roky - A´Deny Golden Martha

Děkuji za poslání fotek dvouletého Denyho a posílám pozdrav do Prahy majitelům Daně a Tomášovi. Denymu posílám pohlazení po kožíšku. Fotky jsou uloženy v jeho fotogalerii.

23.5.2010 - CACIB - NORD BOHEMIA CANIS Litoměřice - 22. 5. 2010

Na mezinárodní výstavě v Litoměřicích posuzovala golden retrievery paní Alena Čečrdlová (CZ).

Velvet Charm Supreme Star "Saša" - třída štěňat - velmi nadějná 1, judge: Mrs. Alena Čečrdlová (CZ)

Blue Martha Santana Golden - "Marta" - třída pracovní - výborná 3, judge: Mrs. Alena Čečrdlová (CZ)

Easy To Be Santana Golden "Daggi" - třída pracovní - výborný 1 CAC, r. CACIB, judge: Mrs. Alena Čečrdlová (CZ)

Káťo, moc ti gratuluji !!!!!!

22.5.2010 - Samík - Atrey Golden Martha - složil zkoušku základní ovladatelnosti - ZZO - GRATULUJEME !

V sobotu 22.5.2010 skládal Samík (Atrey Golden Martha) se svoji paničkou kynologickou zkoušku - ZZO (základní zkouška ovladatelnosti) na cvičáku v Jinonicích. Zkoušku úspěšně dokončili a obdrželi 47 bodů ze 60 možných - tj. přivolání 10 bodů, ovladatelnost 9 bodů, polohy sedni, lehni, vstaň 10 bodů, odložení za chůze 8 bodů (za nerovné ležení) a odložení dlouhé 10 bodů.

Moc jim oběma gratuluju a přeji ještě hodně takových úspěšných zkoušek.

Samík - disciplina chůze u nohy

19.5.2010 - VRH A - druhé narozeniny !

Dnes slaví naše štěňátka z vrhu A svoje druhé narozeniny. A proto přejeme - Denymu, Samovi, Dexovi, Amorovi, Dendovi, Charliemu, Angie a Ailin hodně zdraví, šťastný a spokojený život a co nejvíce radosti se svými páníčky :-)

Martička se svýma štěňátkama

Atrey Goldem Martha - "Samík" - 2 roky

11.5.2010 - Klubová výstava retrieverů KCHLS - České Budějovice

O víkendu 8. a 9. května 2010 jsme se zúčastnili Klubové výstavy retrieverů KCHLS na výstavišti v Českých Budějovicích. Naše povedená partička byla tvořena mnou, Martičkou (Blue Martha Santana Golden), Sašou (Velvet Charm Supreme Star) a Káťou a jejím pejskem Daggim (Easy To Be Santana Golden).

Na tuhle dvoudenní výstavu jsme byli především nalákáni na zvučná jména zkušených zahraničních rozhodčích a dlouholetých chovatelů zlatých retrívrů – paní Josephine Glynn –IRL - (Westlow Kennel) - a paní Kate Crosbie –GB- (Lislone/Garbank Kennel).

Obě tyto dámy posuzovaly psy velmi pečlivě a korektně a já jsem si mohla zase po dlouhé době říct, že jsem konečně u rozhodčího, který je na svém místě.

A jak jsme se tedy umístili:


Sobota 8. května - rozhodčí paní Josephine Glynn:


Saša (Velvet Charm Supreme Star) – třída štěňat – velmi nadějná 1


Marta (Blue Martha Santana Golden) – třída pracovní – výborná 3


Daggi (Easy To Be Santana Golden) – třída pracovní – výborný 4

Neděle 9. května - rozhodčí paní Kate Crosbie :Saša (Velvet Charm Supreme Star)třída štěňat – velmi nadějná 1

Paní Crosbie mi říkala, že její první fenka se jmenovala Saša :-)

 

Marta (Blue Martha Santana Golden) třída pracovní – výborná 4

 

Daggi (Easy To Be Santana Golden) třída pracovní – výborná 4

 

Celý víkend se parádně povedl, vč. příjemného penzionu Hawwwran, kde jsme byli ubytovaný a který je kousek od výstaviště.
Ale nejvíce mě potěšilo, že se Martička, která byla ve své třídě vždy nejstarší a konkurovaly ji fenečky daleko mladší, umístila po oba dva dny v pořadí a se známkou výborná.

V neděli ráno jsem se na výstavišti potkala s majiteli pejska z našeho vrhu BDannym (Baddy Golden Martha), který se vystavoval ve třídě mladých, ale bohužel Danny nebyl výstavně upraven a za toto obdržel známku velmi dobrý. Posuzovala paní Tiina Illukka z Finska – (Caballus Kennel). Když jsem se pak s majiteli Dannyho bavila, tak je tohle hodnocení rozhodně neodradilo, ale spíše naopak povzbudilo a „nakoplo“ .

Všem gratuluji a Kátě zvlášť za její podporu, za fandění, za focení, za hlídání Marty a Saši a za milou společnost……….. a ještě jednou děkuji !

Spousta momentek z této dvoudenní výstavy můžete shlédnout jako vždy na "rajčeti".

Kompletní výsledky najdete na stránkách Klubu chovatelů loveckých slídičů - sekce retrieverů - výsledky z 8. května 2010, výsledky z 9. května 2010

1.5.2010 - XIX. MVP Praha

01.05.2010 – MVP Praha – Blue Martha Santana Golden - třída pracovní – ocenění – výborná
Posudek: fena silné konstrukce, méně ušlechtilé hlavy

≈ ≈ ≈

Trochu strohá novinka viďte. Vzala jsem si totiž „mustr“ od pana Pasáka, který na MVP v Praze posuzoval v kruhu č. 18 všechny goldeny. A nebyla jsem sama komu se posudek zdál být poněkud chudší, nejspíš si utahujeme opasky i v tomhle směru a za výstavní poplatky ve výši 800,- Kč a 900,- Kč při druhé uzávěrce nám to musí stačit.
Z katalogu z této výstavy (1.odstavec, 3. věta) se dozvíte, že si návštěvníci odnesou spoustu nevšedních zážitků, tak to se tedy strefili do černého.

Ještě musím podotknout, že tato výstava byla zároveň kvalifikací na prestižní a největší celosvětovou Cruftovu výstavu psů v roce 2011 v anglickém Birminghamu.

No a právě proto bych čekala větší a lepší úroveň posuzování.

Možná se dočkám na té příští, která bude kulatá dvacátá.

Blue Martha v kruhu na MVP Praha

xix. mvp praha marta v postoji

Martičky méně ušlechtilá hlava :-))

Gratuluji Katce s Daggim (Easy To Be Santana Golden), kteří si vyběhali ve třídě pracovní známku výbornou.

29.4.2010 - Stříhání chlupáčů v Třemošné

Včera jsem neplánovaně zajela s Martou (Blue Martha Santana Golden) ke Katce a Daggimu (Easy To Be Santana Golden) do Třemošné, aby mi Káťa pomohla Martičku ještě trochu přistříhnout a doladit. No vlastně to byla záminka, aby jsme je viděli. Chvíli za námi dorazila i Aneta s Abinkou (Via Abigail Libošovská blata), do které se holky také pustily, ale až když se Abi s Daggim řádně přivítali a že ti dva to umí jak se patří. Bylo slunečné odpoledne a tak u Katky na zahradě jsme si to všichni moc užili, hlavně byla legrace. Stříhání probíhalo tak, že se minutu stříhal pes a pět minut jsme se chechtaly. Díky za moc pěkné odpoledne. Také jsem fotila a tady je na ukázku pár fotek.

Daggi, Marta, Abi

Daggi a Marta

27.4.2010 - MVP České Budějovice

V sobotu 24.4.2010 se konala na výstavišti v Českých Budějovicích Mezinárodní výstava psů a my byli u toho. Martička (Blue Martha Santana Golden) se vystavovala po více jak dvou letech ve třídě pracovní a obdržela od rozhodčího pana Kašpara známku velmi dobrou a Saša (Velvet Charm Supreme Star) si na své první výstavě vyběhala ve třídě štěňat známku velmi nadějnou.

Blue Martha Santana Golden - velmi dobrá - VD

Velvet Charm Supreme Star - velmi nadějná - VN

Náš kamarád Daggi (Easy To Be Santana Golden) si vyběhal ve třídě pracovní ocenění - výborný 2

26.4.2010 - Blueberry Golden Martha

Také majitelům Jacka (Blueberry G.M.) - VRH B - děkuji za zaslané fotky a posílám pozdrav na Babylon. Jackovi posílám pohlazení po kožíšku. Všem přeji krásné jaro !

22.4.2010 - Štěňátka z vrhu B oslavila 1 rok života !

Utíká to jako voda…… rok se sešel s rokem a náš druhý VRH B slaví své první narozeniny !

Byl to pro mě stejný zázrak, jako ten první. Martička už jako zkušená mamina 22. dubna 2009 porodila 5 krásných a zdravých kluků, které jsme si pojmenovali – Modrý, Oranžový, Zelený, Červený a Fialový. Z malých nově narozených slepých „myšiček“ vyrostla malá štěňátka a pak větší pejsci a dnes už to jsou pořádní chlupatí „hafani“ – a proto všem těmto klukům

Bennymu, Jackovi, Dannymu, Barnyemu a Benjimu

z celého srdce přeju

Všechno nejlepší do dalších psích let a hlavně pevné zdraví !


Většina ze štěňátek žije poklidným psím rodinným životem se spoustou legrace a zábavy. Denny a Barnye už vyzkoušeli svoji první výstavu a nejspíš je na některé výstavě ještě uvidíme.

Také bych ráda připomenula majitelům štěňátek že dosažením věku 12ti měsíců je možné nechat si zhotovit RTG snímky na oficiální posouzení DKK a DLK svých mazlíčků (nutné pro chovnost). V případě dotazů mě prosím kontaktujte.

14.4.2010 - Benjamin Golden Martha

Včera mi přišly fotky skoro ročního pejska z vrhu B - Benjamina . Děkuji jeho paničce Lucce za tyto fotky a povídání o něm. Jsem ráda, že mu nic nechybí a že páníčci Benjiho bojují jen s jeho pubertou :-)

Fotky jsou umístěny v Benjiho fotogalerii a jsou označeny jako - nové ! Posílám pozdrav do Mladé Boleslavi.

≈ ≈ ≈

Zároveň bych chtěla poprosit i ostatní majitele štěňátek z vrhu B - Benny, Jack, Danny, Barnye, kterým bude za pár dní 1 rok, jestli by mi nemohli zaslat také nějaké aktuální fotky pejsků a krátké povídání o tom, jak se jim daří. Budu moc ráda. Děkuji.

10.4.2010 - Návštěva u Katky a Daggiho

V sobotu po obědě jsme zajely navštívit Katku do Třemošné a jejího miláčka Daggiho. Naše výprava se skládala ze samých ženských - já a Saša, Lenka a Felon a Trixa. Další moji psi Daník a Marta nejeli, protože Martička dohárává a tak jí Daník hlídal doma.

Daggi byl jako vždy nadšený ze všech feňulí, ale nejvíc se mu zase líbila malá Saša.

Před odjezdem mi Katka vyfotila Sašu v postoji a tady je ukázka našeho snažení. Káťo díky za vyfocení a čajík.

29.3.2010 - Saša - 4 měsíce

Tak strašně ten čas letí a přesně dnes jsou Saše a jejím sourozencům už 4 měsíce. Jsem moc ráda, že ji mám doma.

"Saša" - (Velvet Charm Supreme Star) - 4 měsíce / 4 months

26.3.2010 - Saši první ochutnávka vody :-))

V pátek odpoledne rtuť na teploměru dosahovala 20°C a to se přímo nabízelo vzít malou Sašu a foťák a zajet k nedaleké řece Úhlavě na louky, na kterých se stále drží voda vylitá právě z této řeky. Do Úhlavy bych se bála ji ještě pustit, voda v ní je prudká a je jí hodně. To až trochu opadne, tak budeme chodit na jez, který je tam moc krásný.

Saša se tak mohla poprvé trochu skamarádit s vodou a zařádit si v ní. Také jsme vyrušili párek zamilovaných zajíců.

Fotky jsou tradičně uloženy na "rajčeti" a k shlédnutí ► t a d y .

Daník a Marta na nás čekali doma, ale když jsem přijela, tak jsem je pro změnu vzala na velkou procházku do lesa. Martička mi už přes týden hárá, tak jsem nechtěla, aby mi vlezla do řeky, do které by mi hupla určitě, protože ona vodu miluje.

7.3.2010 - Březen, za kamna vlezem :-))

Několik fotek z pátku (5.3.) odpoledne, kdy na naší zahradě byla už jen parádní travička a svítilo slunce a já jsem pro Sašu vytáhla mini dummy, kterého dostala od Katky. Marta opět nezklamala a důležitě učila malou Sašu, jak se má správně nosit a tak obě holky nosily a nosily ........ a já fotila a fotila ..... a ► t a d y je výsledek mého snažení.

V sobotu ráno bylo bohužel po již vyschlé zahradě a bylo opět bílo a tak na "rajčeti" máme album s fotkami, kdy se během dvou dnů vystřídalo jaro se zimou. Fotky ► z d e .

Se Sašou stále pilně trénujeme výstavní postoje a ty jsem pro změnu uložila na "rajčeti" ► t a d y . Fotky jsou z neděle - 7.3. , kdy bylo malé Saše 14 týdnů , tak snad má ještě nárok na drobné chybičky, které se nám tam každou chvíli vloudí :-)

4.3.2010 - Marta a Saša byly vyšetřeny na prcd-PRA

Marta a Saša byly vyšetřeny na dědičné onemocnění prcd-PRA (progressive rod cone degeneration, česky progresivní degenerace tyčinek a čípků), pomocí genetického testu.

Obě feny mají výborný výsledek a to :

prcd-PRA N/N clear (normal homozygote)

- tzn., že pes není přenašečem vlohy pro prcd-PRA, tedy nikdy neonemocní a nikdy nedá postižené potomstvo. Neznamená to ale, že i jeho rodiče jsou automaticky čistí, mohou být i přenašeči.

1.3.2010 - Saši nové fotky.

Žádné převratné novinky nepřináším, ale to je snad dobře. Doma se všechno točí kolem malé Saši, protože je to velmi živé zvíře, je jí všude plno a úplně všechno ji zajímá. Nejvíc lituji našeho kocourka Jarouše, kterého Saša neustále masakruje. Sice na fotce níže se zdají oba dva být v pohodě, ale ve skutečnosti je to naopak.

O víkendu jsem vytáhla srnčí spárky a to bylo něco pro Sašu. Bavilo ji to moc nosit a předvádět se před Martou a Danem, nebo zase honit Martu, když jí ho Marta sebrala. Myslím, že i Marta se bavila, když spolu hrály na honěnou. Byla to pěkná podívaná a i jsem se u toho zasmála. Nějaké fotky jsem nafotila a uložila tradičně na "rajče", některé jsou trochu rozmazané, tak se omlouvám za jejich kvalitu. Holky byly moc rychlé. Zde je odkaz na fotky.

Také pilně trénujeme výstavní postoj, což je o nervy (moje).

25.2.2010 - ČMKJ přidělila Saše tetovací číslo

Včera Saše přišla od Českomoravské kynologické jednoty - plemenné knihy - Příloha k PP psa a přidělené číslo zápisu - ČLP/GR/14004, resp. tetovací číslo.

Saša - 12 týdnů

13.2.2010 - Saša a její předci...

K Saši rodokmenu jsem přidala odkaz na fotografie jejích rodičů, prarodičů a praprarodičů. Pro rychlejší shlédnutí možno kliknout ► t a d y.

11.2.2010 - Saša se seznamuje s novými kamarády - Trixi a Felon

Odpoledne jsem zajela se Sašou a Martou k Lence do Radobyčic - CHS Apraxia Felon, jednak, aby si Saša zvykala na jízdu autem a taky proto, aby zase poznala nové kamarády. Šly jsme s Lenkou jenom kousek na louku, padal sníh a docela už se stmívalo, takže fotky nic moc. Ještě že tam byla Trixi, která měla velikou radost ze Saši a moc si s ní hrála. Obě holky byly nadšené. To Felon a Marta se rozprchly po louce a šly si můry po svém. Trixi nás zachránila. Příště slibuji, že přijedu dřív a stihneme ještě nafotit postoje a dát kávičku, ale stejně díky, že jsme mohly přijet. Snažily jsme se obě fotit a t a d y jsou fotky od Lenky a z d e jsou moje.

10.2.2010 - Baddy Golden Martha

Děkuji Katce a Tomášovi za fotku a povídání o Dannym (vrh B - 22/4/09) a posílám pozdrav do Prahy a Dannymu pohlazení.

7.2.2010 - Sněží a sněží......

Zimu mám ráda, ale čeho je moc, toho je příliš. Už se těším na jaro, až začne růst tráva a stromy začnou kvést a ptáci přilétat z teplých krajin :-)) Raději konec snění, nejspíš nás zima potrápí ještě dlouho, uvidíme.

Každopádně u nás doma nezahálíme a podnikáme hlavně se Sašou výpravy za poznáním. Navštěvujeme naše lidský i psí kamarády, aby se s nimi seznámila a věděla s kým že to bude jezdit na naše dovolené typu "pod stan na nějakou louku a k řece, je jedno kam".

A tak jsme jedno nedělní odpoledne navštívili kamaráda Daggiho (Easy To Be Santana Golden) v Třemošné a jeho paničku Káťu. Saša se seznámila nejen s Daggim, ale i s jejich koníky-poníky na zahradě. Byla přímo nadšená, ale i Daggimu očka zářila, jaká že mu to přijela holka.

Další sobotu jsme naplánovali a uskutečnili štěněčí seznamku u kamarádky Ludmily v Rokycanech, která si před Vánoci přivezla domů pejska černého královského pudla Forda (Barberino Queen Of Diamonds), přijela i Eva z Plzně, která má pro změnu tříměsíčního pejska krátkosrstou kolii Lotyho (Cimpr Campr Leneli). Vzala jsem i Martu a Ludmila ještě rodičů kokršpaněla Cyrila. Bylo to moc prima, štěňata si na louce vyhrála a vůbec nevadilo, že naše Saša byla nejmenší a nejmladší. Se všemi si poradila. Snažila jsem se všechno jejich řádění zdokumentovat, ale bohužel jsem neměla svůj foťák a ten na který jsem fotila byl moc pomalý a štěňata moc rychlá. Nějaké fotky jsem přeci jenom vybrala a uložila jako tradičně na "rajče". Rychlý odkaz ► z d e .

4.2.2010 - Registrace Saši v Národním registru majitelů zvířat

Saša a její mikročip je registrován v Maďarsku, tak proto jsem jí dnes zaregistrovala v našem Národním registru majitelů zvířat. Jeden nikdy neví :-))

Také jsem ještě do její fotogalerie vložila několik fotek z CHS Velvet Charm - od narození až do doby 7. týdnů, když byla u maminky Reiny a jejích sourozenců.

mimčo "Pink" - Saša - 7. den

30.01.2010 - Saša

Saša si u nás doma zvykla a zabydlela hned ten první večer, kdy jsme si ji přivezli. Je to holka pohodová, aby taky ne, když se mnou spí v posteli, to by si zvykl nejspíš každý. Martička si jí první večer testovala asi tak půl hodinky a pak už se od ní nehnula na jediný krok a nyní už jsou velké kamarádky. Daníček tohle sebevědomé štěndo snáší hůře a spíše jí jde z očí a chce mít svůj klid, na toho je ještě moc malá. Možná taky trochu žárlí a vyžaduje ode mě více pozornosti, je to můj závislák. Dvě kočky, které máme doma, první dny lezly po výškách a nechápaly co jsem to přivezla, ale teď už je to také v pohodě, už si na sebe zvykly.

Martička a Saša

Sladký spánek kocoura Jarouše a Saši

23.1.2010 - Vítej doma Sašo !

V sobotu večer se naše rodina rozrostla o dalšího člena. Je jím fena zlatého retrívra a jmenuje se Saša – Velvet Charm Supreme Star.

Narodila se 29.11.2009 ještě se 7. sourozenci v chovatelské stanici Velvet Charm

mamince Reině (HCh. SKCh. PLCh. Tyffany Yellow De Ria Vela)

a tátovi Smirremu (Lux. JCh. Dewmist Servantes).

Pro Sašu jsem si jela již v pátek – 22.1.2010 o půlnoci, neboť náš cíl byl vzdálený 800 km, skoro až na východě Maďarska. Jela jsem se svojí dcerou Terezou a s kamarádkou Katkou. Chtěla bych oběma holkám moc poděkovat za jejich pomoc, společnost, fotografování, střídání se v řízení…. Holky máte to u mě :-))

Velké Děkuji patří také chovatelce Saši paní Ivett Hollár, která mi umožnila mít tuhle krásnou fenečku.

Fotky z naší cesty domů už se Sašou můžete najít na „rajčeti“, po kliknutí rovnou t a d y .

Postupem času bude také naše Saša mít svoji osobní stránku, kde budou všechna její data, rodokmen, fotky, úspěchy a neúspěchy z výstav, zkoušek a vůbec všechno z jejího dlouhého a krásného života, a o to se já osobně postarám. Ať se ti u nás Sašo moc líbí a máš se dobře.

20.1.2010 - Daník slaví 9. narozeniny

V našem životě jsou chvíle, kdy děláme běžná rozhodnutí a dny, kdy rozhodujeme o věcech, které nám mohou změnit celý život.

Pes mého života mi před devíti lety život změnil a já jsem mu za to nesmírně vděčná.

Daníku děkuji a moc ti přeji dobré zdraví, ať ti oči stále jiskří a vidím ti na nich, jak jsem ti drahá a máš mě rád, ať máš tlamičku vždy rozesmátou od ucha k ucha, jak to umíš jenom ty, ať stále radostně mlátíš ocáskem za všech okolností vždy, všude a do všeho, ještě mnoho a mnoho let. Mám tě ráda. Tvoje Panička.

Daník - 9 let - Pes mého života

17.1.2010 - Procházka u Katky v Třemošné

V neděli jsme pro změnu zajeli na návštěvu a procházku ke kamarádce Katce a Daggimu do Třemošné. Cestou k nám v Radobyčicích přistoupila Lenka a k Martě dozadu do kufru Felon a Trixi. V Třemošné už na nás čekala Káťa s Daggim a hned jsme vyrazili na procházku. Šli jsme v tom hlubokém sněhu až do lesa. Cestou stále padal sníh, ale to nám vůbec nevadilo. Daggi byl ve svém živlu, když tam měl tři psí slečny, ale Felon se mu líbila nejvíc :-)

Holky měly s sebou foťáky a i přes silné sněžení nafotily spoustu fotek, které jako obvykle uložily na "rajče". Fotky od Katky můžete shlédnout - t a d y . Fotky od Lenky pro změnu - t a d y .

Po procházce nám Katka uvařila vynikající kávičku s ještě lepší tvarohovou štolou. Děkujeme Katce za parádní nedělní odpoledne. 16.1.2010 - Návštěva u Lenky v Radobyčicíh

V sobotu po obědě jsem zavolala Lence (CHS Apraxia Felon) a v minutě jsme byly domluvené na procházce u nich v Radobyčicích. Bydlíme kousek od sebe a tak není problém zavolat a za chvíli se navštívit. Všichni psi - Daník, Marta, Felon a Trixi se pořádně zase po dlouhé době spolu viděli a proběhli. Lenka měla foťák a nafotila nějaké fotky, které jsou uložené na "rajčeti".

Prochajda byla fajn a kávička na závěr ještě lepší. Děkujeme.

1.1.2010 - PF 2010

Ještě jednou bych chtěla popřát přátelům, známým, kamarádům, odchovům a jejich páníčkům všechno nejlepší v novém roce.
Děkuji všem za novoroční přání a všem, kteří navštěvují naše stránky.