26.12.2006 - Na sváteční procházce aneb vyběhat bramborový salát!?

Po vánočním bramborovém salátu a spoustě jiných lahůdek jsme si s Daníčkem vyrazili na pěknou celodenní procházku. A protože nám Martička hárá, tak s námi jít nemohla. Alespoň Dan přišel běháním, čmucháním a jeho dalšími pro něj zajímavými aktivitami na jiné myšlenky. Na focení ten den bylo skvělé světlo, takže jsme udělali i pár foteček.

18.11.2006 - MVP Praha - Blue Martha - V 2 res. CAC

Na této výstavě posuzovala feny GR rozhodčí paní Anna Goldfussová a známkou "výborná" velmi šetřila, o to víc si vážím našeho ocenění, kdy Blue Martha získala v mezitřídě V2 res. CAC. Psy GR posuzovala paní Alena Čečrdlová. Sourozenci Marthy se umístili takto : Blue Barcley - V1,CAJC,BOB,Vítěz Prahy, BIG 5 - třída mladých, Blue Bradley - V3 - třída mladých, Blue Beatrix - V4 - třída mladých, Blue Rose - V1, CAC, CACIB - mezitřída. Všem gratuluji k pěkným výsledkům.

Touto poslední výstavou v ČR jsme s Martičkou uzavřely, myslím, že důstojně, naši výstavní sezónu v roce 2006. Doufám, že v příštím roce se se sourozenci Marthy a s jejich páníčky ve zdraví setkáme na výstavách i mimo ně. Už teď se moc těším.

28.10.2006 - Klubová výstava retrieverů v Třeboni - KCHLS - Blue Martha - V 2 res. CAC

Na klubové výstavě retrieverů v Třeboni, kterou pořádal Klub chovatelů loveckých slídičů sekce retrieverů, se Martha poprvé vystavovala v mezitřídě a vedla si moc dobře. Od zahraničního rozhodčího Mr. Ralpha Dunneho (IRL) obdržela ocenění výborná 2 a res. CAC a moc krásný posudek (velmi samičí hlava, krásný výraz, dobrá pigmentace a skus, dobře rovné nohy, krásné tlapky, dobrá hloubka hrudníku, dobrá hřbetní linie, dobré zadní úhlení, velmi dobrý pohyb). Sourozenci Marthy se umístili takto: Blue Beatrix V 2 - třída mladých, Blue Barcley V 3 - třída mladých a Blue Bradley V - třída mladých. Všem moc gratuluji.

7.10.2006 - MVP České Budějovice

Blue Martha se na této výstavě vystavovala ve třídě mladých a získala ocenění výborná 3 a Dandy ve třídě pracovní obdržel ocenění velmi dobrý 2. Golden retrievery posuzoval pan Miloš Kašpar (CZ).

23.9.2006 - Zkoušky přinášení retrieverů - Dandy - 1. cena /rozstřel/

Ve dnech 23.-24.9.2006 se uskutečnily za velmi krásného podzimního počasí zkoušky přinášení retrieverů v Nezdřevě, které pořádal Retriever klub CZ a OMS Plzeň-jih. ZPR je zkouška chovu, vlastností a výkonu. V České republice je taková zkouška pořádaná jako mezinárodní, na které se zadává titul CACIT a res.CACIT. ZPR se zúčastnilo 18 psů. Dan měl všechny disciplíny za 4 body, takže dokončil s plným počtem 204 bodů v 1. ceně a byl mezi dalšími 5-ti adepty na tzv. rozstřel, ve kterém se mělo rozhodnout, kdo bude vítěz celých zkoušek. Dan se absolutním vítězem zkoušek nestal, i když pro mě ano a obsadil krásné 6. místo. Úspěšným dokončením ZPR Dan složil zároveň zkoušku k vyhledání, dohledání a přinesení usmrcené, postřelené nebo jiným způsobem zraněné drobné zvěře. Mám velkou radost.

16.9.2006 - Klubová výstava RK CZ - Brno-Žebětín

Klubová výstava retrieverů pořádaná Retriever Klubem CZ se konala v areálu jezdeckého klubu Eliot v Brně - Žebětíně. Feny GR posuzovala rozhodčí z Velké Británie Mrs. Gail Brodie a psy taktéž rozhodčí z Velké Británie Mr. Mal Watkins. Blue Martha obdržela ve třídě mladých ocenění výborná 2 a Danovi pan rozhodčí vytkl letní osrstění a obdržel ocenění velmi dobrý 2 a to ve třídě pracovní.

2.9.2006 - MVP Mladá Boleslav

Na MVP v Mladé Boleslavi získala Martha ve třídě mladých známku výbornou od pana rozhodčího Studeníka (CZ) a Dan ve třídě pracovní obdržel od prezidenta FCI pana H. Müllera (CH) výbornou 3. Vzhledem k tomu, že Martička nebyla vůbec v srsti, jsem s tímto ohodnocením velmi spokojená. I přesto získala pěkný posudek a splnila poslední podmínku chovnosti.

22.7.2006 - NVP Mladá Boleslav

Na Národní výstavě obdržela Martha ve třídě mladých známku výbornou a Dan se vystavoval ve třídě pracovní a obdržel od rozhodčí paní Čečrdlové (CZ) známku výbornou 4. Feny posuzoval pan Denis Kuzelj (SLO).

30.6.2006 - Martha - DKK 0/1, DLK 0/0

Byl krásný den a to i přesto, že celý den propršelo. Martička byla objednaná u pana MVDr. Jiřího Šebka CSc. na rentgen kyčlí a loktů. Výsledky dopadly víc než dobře. DKK 0/1 a DLK 0/0. Mám obrovskou radost.

23.6.2006 - OVVR Albeř - výcvikový tábor

17.-24.6.2006 jsem se zúčastnila s Martou výcvikového táboru pro retrívry v Albeři. V tomto týdnu se teploty na teploměru pohybovaly kolem 30 stupňů C, takže výcvik byl pro psy velmi náročný. Cvičilo se každý den, kromě čtvrtka, kdy bylo pro psy a páníčky volno, aby si odpočinuli a nabrali nové síly na páteční zkoušky OVVR. Na mé feně bylo strašně moc znát, jak je unavená a výkonnost u ní spíše klesala, než stoupala. Kdybych jí neměla na očích, tak bych si myslela, že své 1. narozeniny - 18. června oslavila velmi divoce a ponocovala až do rána. Martičko, všechno nej.... !

V pátek na zkouškách OVVR zvládla všechny disciplíny velmi parádně, paní rozhodčí Vondrová ji pochválila, jak pěkně vypracovala dohledávku bažanta (nos 4), až na onu poslední disciplínu - aport z vody -, kdy mi přinesla kachnu, ale už se jí nechtělo ji vynést z vody. Z vody na břeh se muselo do dosti prudkého kopce, ale to nás neomlouvá. Panička místo toho, aby na Martu zařvala přines, tak zpanikařila a hrábla do vody a kachnu si podala sama. Vzhledem k limitní známce 1, jsme se propadli až na III. cenu. No nevadí, svět se nezbořil. Věřím, že si to na nějakých jiných zkouškách opravíme.

P.S. Už se na tom pracuje !!!

18.6.2006 - 1.narozeniny Marthy

V tento den slaví Martička své 1. narozeniny. Přejeme jí hodně zdraví, radosti a ještě spoustu takových lumpáren jako doposud.

27.5.2006 - Speciální výstava retrieverů na Konopišti - RK CZ

27.5.2006 se konala v krásném areálu zámeckého parku Konopiště speciální výstava retrieverů pořádaná Retriever klubem CZ. Feny GR posuzovala rozhodčí z Velké Británie paní Sue Ross a psy GR, taktéž rozhodčí z Velké Británie paní Vicky B. Clarke. Martička obdržela ve třídě mladých ocenění výborná. Tato třída byla velmi silná a bylo v ní přihlášeno 21 fen.

20.5.2006 - MVP Litoměřice

Na Mezinárodní výstavě psů v Litoměřicích posuzoval feny GR pan Miroslav Václavík a Marta od něj obdržela ocenění výborná ve třídě mladých.

29.4.2006 - MVP Praha

Na MVP v Praze posuzovala feny paní Philis Poduschka-Aigner z Rakouska a Martička obdržela k mému velkému překvapení, ale asi nejen k mému, známku velmi dobrá ve třídě mladých.

24.4.2006 - Registrace CHS Golden Martha

Tímto dnem byla zaregistrována naše chovatelská stanice zlatých retrívrů "Golden Martha" pod reg. číslem 112/06 FCI.

22.4.2006 - MVP České Budějovice

Martička si užívá v 10.měsících svoji výstavní premiéru a vedla si moc šikovně. Rozhodčí p. Antonovič (CZ) ji ohodnotil ve třídě mladých známkou výborná 3 (ze 14-ti fen) a získala moc pěkný posudek. Dan obdržel od paní rozhodčí Jílkové (CZ) ve třídě pracovní známku výborný 4.

20.1.2006 - Danovo 5. narozeniny

Dnes slaví náš Daníček své 5. narozeniny. Přejeme mu všichni hodně zdravíčka, radosti a ať má pořád tolik elánu a chuti do práce jako doposud. Hodně úspěchů na zkouškách a výstavách.